Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 46
ХудшийЛучший 

8 цікавих фактів про українську мову

Українська мова – одна з найкрасивіших мов світу, та одна з найпоширеніших мов в Східній Європі.  Цією мовою розмовляють жителі Канади, Польщі, Росії, Австралії, США та багатьох інших країн світу. В даній статі ми пропонуємо Вашій увазі найбільш цікаві факти про українську мову. Джерелом інформації для цього стали мережа Інтернет та довідники української мови.

Цікаві факти про українську мову

 • Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів "дихлордифенілтрихлорметилметан". В ній міститься тридцять літер.
 • Найдовша абревіатура в українській мові - ЦНДІТЕДМП, яка розшифровується як Центральний науково-дослідний інститут інформації і техніко-економічних досліджень з матеріально-технічного постачання. Вона складається з дев'ять літер.
 • Найбільшу кількість синонімів має слово "бити". Згідно з "Коротким словником синонімів української мови" їх нараховується 45.
 • Декілька фактів про паліндроми (слово, словосполучення чи фраза, які можливо читати як зліва направо, так і справа наліво, при цьому звучання й значення не змінюються). В українській мові є лише два семибуквених паліндроми: "ротатор" і "тартрат". А до найдовших фраз паліндромів належать "Я несу гусеня" та "Аргентина манить негра". В останньому випадку не враховується буква "ь". Такі дрібні порушення дзеркальності допускаються, адже складання композицій — справа непроста.
 • Сподіваємось, що ці пізнавальні і захоплюючі факти про українську мову сподобались Вам та Ви змогли знайти тут щось корисне особисто для Вас.

  Пошук по сайту
  загрузка...
  загрузка...
  Вхід/Реєстрація
  
  бібліотека українська
  Підписатися на розсилку
  Яндекс.Метрика