Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як навчити дитину українській мові

Роль української мови

Від дня оголошення незалежності в Україні роль української мови росте у всіх сферах побуту й життя. Незабаром без повноцінного знання українській мові неможливо буде одержати гарну освіту або виконувати трудові обов'язки. У даній статті дається необхідна інформація про те, як підготувати дитини до вступу в україномовну школу. У більшій мірі ця стаття все-таки адресується тим батькам, які не вчили дитину українській мові із самого дитинства.

Способи навчання українській мові

Способів навчання дитини українській мові існує досить багато, але головне, що виділяють фахівці-філологи, це те, що процес вивчення української мови повинен бути плавним і поетапним.

Найбільш простий і природний спосіб вивчення дитиною української мови - це життя в мовному середовищі. Цей спосіб підійде тим, у кого дідусі й бабусі добре володіють українською мовою. Постійне спілкування з дитиною на українській дозволить дитині легко сприйняти всі аспекти цієї мови.

Інший шлях - віддати дитину в садок з вивченням української мови. Офіційно у всіх дитячих садках повинні викладати державну мову, але на практиці так відбувається не завжди (іноді заняття українській відбувається лише на папері, а спілкування в таких садках проходить російською мовою). Тому вибирати потрібно ті дошкільні установи, у яких вихователі сумлінно виконують викладання українській мові.

Ну й, нарешті, можна вивчати українську мову вдома з батьками. Цей спосіб орієнтується на зацікавленість батьків у вивченні їхньою дитиною української мови. Для цього важливо мати бажання й вміння викликати інтерес у дитини на домашніх заняттях. На сьогоднішній день видано дуже багато посібників, які орієнтовані на надання допомоги батькам у плануванні й організації процесу навчання їхніми дітьми української мови.

Етапи вивчення дітьми української мови

Під час організації навчання дитини українській мові можна виділити такі етапи:

  • Етап ознайомлення з мовою. Цей етап добре здійснюється за допомогою казок, ігор, мультфільмів. Дитина не розуміє ще те, що в них розповідається, але сам процес читання або перегляду викликає в неї інтерес.
  • Етап збільшення словникового запасу. Поступово навчайте дитину словам української мови. Використовувати для цього можна всі доступні засоби. Але, як показала практика, найкраще відбувається ознайомлення з назвами предметів побуту.
  • Етап читання українською мовою. Переходити до цього етапу необхідно тільки коли в дитини вже буде певний запас слів, який дозволить їй прочитати найбільш прості тексти.

Під час занять із дитиною необхідно пам'ятати, що процес навчання може дати позитивні результати тільки при виникненні  інтересу до української мови. А це можливо тільки при використанні ігор, мультфільмів, пісень.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

бібліотека українська
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика