Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 5
ХудшийЛучший 

Освітня система в Україні

Загальна характеристика української системи освіти

Система освіти в Україні сформувалася на основі радянської освітньої системи. На сьогоднішній день вона піддається змінам вбік європейських стандартів. Освіту в Україні можна одержати як в державних, так й в приватних установах. У більшості з них викладання йде українською мовою, хоча існують і такі установи, в яких використовується тільки російська або тільки англійська мова.

Структура системи освіти в Україні

Основними елементами структури освітньої системи в Україні є:

 • дошкільна освіта (ясла, дитячі садки);
 • загальна освіта (початкова, основна й старша школа);
 • вища освіта (інститути, університети, академії);
 • додаткова освіта (аспірантура, ординатура, докторантура).

Дошкільна освіта

Представлена в основному дитячими садками. Дітей приймають у віці від 2 і до 6 років. Установи бувають державні й приватні. Останнім часом спостерігається значний розвиток різноманітних методик викладання різних дисциплін у дитячих садках. Особливо в цьому плані виділяються іноземні мови.

Загальна освіта

Навчання починається з 6-7 літнього віку. Загальноосвітні установи діляться на три ступені: І ступінь або початкова школа, ІІ ступінь - основна й ІІІ ступінь - старша школа.  У загальноосвітніх установах використовується 12-ти бальна шкала оцінювання результатів. У законодавстві України передбачено, що кожен громадянин має право на безкоштовну повну середню освіту.

Вища освіта

Для вступу у вищі навчальні заклади України потрібно наприкінці календарного року у випускному класі здати тести з певних предметів, на основі результатів яких можна подати документи на вступ в один або більше ВУЗів і після  пройти конкурс атестатів. Нещодавно до даних умов додалася ще й співбесіда в обраному навчальному закладі.

У травні 2005 року Україна приєдналася до Болонської системи освіти. Відповідно до цієї системи освіти всі вищі навчальні заклади в Україні діляться на 4 типи, залежно від рівня акредитації:

 1. До першого рівня відносяться  училища, технікуми  й інші заклади, які прирівняні до них;
 2. Другий рівень становлять коледжі й інші, прирівняні до них вищі навчальні заклади;
 3. Третій і четвертий рівні це інститути, університети, консерваторії, академії.

Відповідно вища освіта ділиться на:

 • неповну вищу освіту;
 • базову вищу освіту;
 • повну вищу освіту;

Після закінчення вищого навчального закладу залежно від рівня акредитації можна одержати дипломи наступного зразка:

 • молодший фахівець;
 • бакалавр;
 • фахівець, магістр.

Навчання в таких закладах триває від чотирьох до шести з половиною років.

Додаткова освіта

Після одержання диплома магістра на Україні можна одержати ступінь кандидата наук з обраної певної спеціалізації після проходження процесу навчання в аспірантурі або будучи претендентом при наявності позитивних оцінок з кандидатських мінімумів. Ступінь доктора наук можна одержати після занять у докторантурі, але процес навчання в ній не є обов'язковою умовою при захисті докторського ступеня.

Коротко про головне

На сьогоднішній день в Україні працює понад 850 вищих навчальних закладів. Згідно аналітичним даним кількість абітурієнтів цих закладів зростає, що свідчить про поліпшення грамотності жителів країни й про розвиток освітньої системи в Україні.  Хочеться вірити, що українська система освіти не тільки не втратить досягнутих результатів, але й примножить їх.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

бібліотека українська
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика