Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Діалекти української мови

Історія діалектизму в Україні

Українська мова одна з найкрасивіших і мелодійних у світі. На ній розмовляють в Україні, Росії, Польщі, Білорусії, США, Канаді, Австралії й багатьох країнах світу, де проживає українська діаспора.

Початком розвитку діалектизму в Україні вважається друга половина XVIII століття. Причиною тому стали історичні події на території країни. Вплив різних держав, які захоплювали в той час українські землі, позначився й на мові місцевого населення.
В XIX столітті виділяли такі основні діалекти в Україні: поліський, український, червоноруський.

Нинішня діалектична ситуація в Україні

На сьогоднішній день в українській мові розрізняють чотири діалектичні групи: поліську або північно-західну (тут істотний вплив білоруської мови), південно-західну, у якій виділяються буковинський, закарпатський і галицький діалекти, південно-східну або придністровську й північно-східну або слобожанську, на формування якої вплинула російська мова. Крім цих основних груп існують деяка кількість діалектів, що не ввійшли в них, а також діалекти емігрантів.

Фактично різниця між діалектами й говорами української мови полягає в фонетиці розмовного мовлення, тоді як лексика й граматика залишаються практично без змін. Тому жителі України можуть без проблем зрозуміти один одного.

Після оголошення незалежності 24 серпня 1991 року в Україні всіма силами намагаються збільшити рівень знання літературної української мови в загальноосвітніх й вищих навчальних закладах.

Емігрантські діалекти

Серед емігрантських діалектів української мови в першу чергу варто звернути увагу на канадський діалект, що утворився внаслідок двох хвиль переселення людей з Галицьких і Буковинських провінцій України в Канаду. Він в основному складається з української мови, але з домішками польської, німецької й словацької. Також на українському діалекті розмовляють жителі Словаччини, Польщі й Угорщини. В Росії українська мова вплинула на вимову жителів Кубані й Дону.

Проблеми, пов'язані з діалектизмом в Україні

Варто звернути увагу, що жителі деяких територій України розмовляють на, так званому, суржику, суміші російської й української лексики з українською фонетикою й граматикою. Цей говір не є мовою й навіть діалектом його назвати складно, тому що це просто незнання правил і норм, як російської, так й української мов. Такого прояву неосвіченості треба намагатися уникати, вивчаючи літературну українську мову. У першу чергу, це стосується дітей і підлітків, тому що вони майбутнє країни й повинні бути освіченими і грамотним.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

бібліотека українська
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика