Мови ->

Українська мова

Все для вивчення української мови на movi.com.ua

Українська мова на сайті movi.com.ua. У даному розділі movi.com.ua містяться різні корисні рекомендації та статті присвячені вивченню української мови, а також різні навчальні посібники для навчання української мови: підручники, самоучителі, розмовники, словники та інші.

Тут знайдуться відповідні варіанти для різних категорій учнів, як для дітей, так і для дорослих, як для початківців навчання української мови, так і для тих, хто вирішив удосконалити свій рівень знання української мови.

Хочу відзначити, що всі навчальні матеріали, які знаходяться в розділі "Українська мова", можна безкоштовно скачати.

Сподіваємося, що сайт movi.com.ua допоможе Вам підібрати гарні навчальні посібники з української або іншої мові.

Бажаємо Вам успіхів у вивченні української мови.

 

Як орієнтуватися в розділі "Українська мова"

Всі матеріали, розміщені в розділі "Українська мова", ми згрупували за категоріями, а ті у свою чергу - по блоках, які розміщені в правій колонці під блоком "Вхід / Реєстрація".

Блок "Вчимо Українську"

У блоці "Вчимо Українську" знаходяться категорії навчальних матеріалів, які використовуються безпосередньо для вивчення української мови.

На даний момент у цьому блоці можна спостерігати наступні категорії:

Блок "Українська - Бібліотека"

У цьому блоці  розміщуються категорії допоміжних матеріалів для вивчення української моиі, які дають можливість урізноманітнити навчальний процес, зробити його більш приємним, легким, цікавим і ефективним.

На даний момент у цьому блоці дві категорії:

Нижче Ви знайдете різні корисні статті з української мови та рекомендації з її вивчення

Рейтинг пользователей: / 46
ХудшийЛучший 

8 цікавих фактів про українську мову

Українська мова – одна з найкрасивіших мов світу, та одна з найпоширеніших мов в Східній Європі.  Цією мовою розмовляють жителі Канади, Польщі, Росії, Австралії, США та багатьох інших країн світу. В даній статі ми пропонуємо Вашій увазі найбільш цікаві факти про українську мову. Джерелом інформації для цього стали мережа Інтернет та довідники української мови.

Детальніше...

 
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Нестандартні підходи у навчанні українській мові

Шкільне навчання це, безсумнівно, один із найважливіших етапів становлення особистості людини. Саме тому під час занять у школі потрібно використовувати різноманітні педагогічні методи, які покликані розвивати творчі особливості учнів, формувати позитивні риси особистості, надавати впевненість у свої силах. В даній статті ми розглянемо нестандартні підходи у навчанні українській мові і оцінимо її позитивний вплив на школярів.

Детальніше...

 

Методика викладання української мови в початкових класах

Для успішного навчання дітей українській мові в 1-4 класах загальноосвітніх закладів потрібно:

  • визначити зміст навчання;
  • підібрати матеріал для роботи з учнями;
  • розробити методи і прийоми викладання предмета.

Все це: зміст навчання, втілення його у навчальних матеріалах і методи та способи організації навчального процесу в 1—4 класах опрацьовує методика викладання української мови у початкових класах як одна із навчальних дисциплін.

Методика викладання української мови в початкових класах — це педагогічна наука, яка визначає теоретичні аспекти вивчення української мови в 1- 4 класах і рекомендує найбільш ефективні методи і способи удосконалення мовних навичок у молод­ших школярів, формування у них засобів мови і літератури, наукового уявлення про мову як знакову систему. Педагогічною її вважають тому, що предметом її вивчення є процес накопичення навичок української мови під час навчання дітей у школі. Простіше кажучи, основна увага зосереджена на навчанні. А навчання та виховання становлять разом зміст педаго­гіки.

Детальніше...

 

Вивчення української мови самостійно

Основна інформація про українську мову

Українська мова - це державна мова України. Ця мова завдяки своїй мелодійності вважається однією з найкрасивіших у світі. Число людей, які розмовляють даною мовою, перевищує 45 млн. За кордоном найбільшого поширення досягла у таких країнах як: США, Росія, Канада, Австралія, Польща.

У даній статті ми розглянемо найбільш важливі моменти вивчення української мови самостійно. Українська мова має схожу з усіма слов'янськими мовами основу. Тому вивчення української мови простіше всього дається вихідцям з Росії, Білорусії, Польщі.

Детальніше...

 

Як навчити дитину українській мові

Роль української мови

Від дня оголошення незалежності в Україні роль української мови росте у всіх сферах побуту й життя. Незабаром без повноцінного знання українській мові неможливо буде одержати гарну освіту або виконувати трудові обов'язки. У даній статті дається необхідна інформація про те, як підготувати дитини до вступу в україномовну школу. У більшій мірі ця стаття все-таки адресується тим батькам, які не вчили дитину українській мові із самого дитинства.

Детальніше...

 
Рейтинг пользователей: / 5
ХудшийЛучший 

Освітня система в Україні

Загальна характеристика української системи освіти

Система освіти в Україні сформувалася на основі радянської освітньої системи. На сьогоднішній день вона піддається змінам вбік європейських стандартів. Освіту в Україні можна одержати як в державних, так й в приватних установах. У більшості з них викладання йде українською мовою, хоча існують і такі установи, в яких використовується тільки російська або тільки англійська мова.

Детальніше...

 
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Діалекти української мови

Історія діалектизму в Україні

Українська мова одна з найкрасивіших і мелодійних у світі. На ній розмовляють в Україні, Росії, Польщі, Білорусії, США, Канаді, Австралії й багатьох країнах світу, де проживає українська діаспора.

Початком розвитку діалектизму в Україні вважається друга половина XVIII століття. Причиною тому стали історичні події на території країни. Вплив різних держав, які захоплювали в той час українські землі, позначився й на мові місцевого населення.
В XIX столітті виділяли такі основні діалекти в Україні: поліський, український, червоноруський.

Детальніше...

 
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Вивчення української мови

Вивчення української мови дозволить своїм учням пізнати культуру України, красу мови і її особливості. Відомо, що ця мова має споріднену схожість з білоруською та російською мовами, які були утворені з давньоруської мови,що розпалась в 14 столітті.

Формування української мови

Особливості української мови намічалися ще в 12 столітті. Алфавіт схожий з російською, але є відмінності в області фонетики, наприклад: буква "и" російського алфавіту в українському буде "i", буква "э" - "е", а "е" - "є". Існує ще безліч відмінностей, але про них ви зможете дізнатися в ході вивчення цієї красивої мови.

Сучасний варіант української ми змогли отримати від двох етапів розвитку, що пройшли з 14 століття до середини 18 століття і кінця 18 століття. Якщо послухати інші слов’янські мови, можна припустити, що українська схожий не тільки з російською і білоруською, але і з польською, сербською, словацькою та хорватською мовами.

Мова України офіційно тільки одна - українська, але розмовляють в 45 мільйонній країні не тільки на українській, а й на російській. Також співуча українська мова вважається однією з трьох офіційних мов невизнаної Республіки Придністров'я

Детальніше...

 
Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

бібліотека українська
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика