Мови -> -> ...

Мотивація у вивченні іноземних мов

Мотивація, у вивченні іноземних мов, є найважливішим мотивуючим фактором, який впливає на успішність всього процесу навчання і фактично визначає кінцевий результат.

При сильній мотивації, вивчення іноземних мов можливо і у 80 років, а при її відсутності - з точністю навпаки, навіть найбільш обдаровані учні отримають нульовий ефект.

Саме тому дуже важливо спочатку забезпечити собі високу ступінь мотивації перед тим, як приступати до вивчення іноземної мови.

Давайте спробуємо розібратися, як це можна здійснити

Для початку давайте розберемося з самим поняттям "мотивація"..

Що таке мотивація?

Мотивація - це внутрішня рушійна сила, яка підштовхує людини на здійснення активних дій у ситуаціях, коли вона зазвичай зволікає, не діє, відкладає, чи довго налаштовується.

Мотивація буває зовнішньої і внутрішньої.

Зовнішня мотивація викликається зовнішніми чинниками: іншими людьми або певними подіями. Прикладом може служити необхідність терміново зробити певну роботу під загрозою звільнення або навпаки - можливість отримати підвищення у разі досягнення певного результату. Так званий метод "батога і пряника" також відноситься до зовнішньої мотивації.

Цей вид мотивації викликається швидше, але, як правило, швидко проходить після зникнення або ослаблення чинника, який її викликав. Крім того, даний вид мотивації часто викликає дискомфорт і може призвести до стресу.

Внутрішня мотивація - це мотивація, яка виникає в людині під впливом власних думок, роздумів, прагнень, потреб, підкріплених емоційними переживаннями, в результаті яких з'являється усвідомлена внутрішня необхідність здійснення певних дій і досягнення конкретних результатів.

Даний вид мотивації супроводжується позитивними думками, поліпшенню самопочуття, але її важче викликати, а ще важче підтримувати тривалий час.

Ну що ж з теорією коротко розібралися, тепер повернемося до практиці.

Практичні аспекти вироблення мотивації для забезпечення ефективного процесу вивчення іноземної мови.

Ну з зовнішньою мотивацією тут, я сподіваюся, все зрозуміло - потрібно знайти або створити зовнішній фактор, який буде змушувати Вас або стимулювати вивчати вибрану Вами мову. Наприклад, можна записатися на платні курси. Вже сам факт, що Ви викладаєте за придбання знань свої кровно зароблені, дуже добре мотивує взяти максимум з даних курсів і чим швидше досягти бажаних результатів.

Що ж стосується внутрішньої мотивації, то тут дещо складніше, тому подальша інформація буде стосуватися виключно її.

Як виробити і зберігати тривалий час внутрішню мотивацію при вивченні іноземної мови:

 

  1. Чітко сформулюйте мету. Для початку виберіть, для чого конкретно Вам потрібна іноземна мова. На якому рівні Ви хочете їм володіти?
  2. Створіть список "спонукаючих причин". Візьміть аркуш паперу і випишіть всі причини, заради яких Вам варто вивчити мову, що Вас цікавить, а також всі переваги, які Ви в результаті отримаєте. Проставте кожному пункту рейтинг, що характеризує ступінь його важливості та впорядковуйте їх від більш важливих до менш значущих.
  3. Розбийте мету на другорядні мети. Вивчити іноземну мову - мета дуже віддалена в часі, її складно "помацати" і проаналізувати ступінь вашого просування до мети. Це може привести до ослаблення інтересу до навчання, а отже і ослаблення внутрішньої мотивації. Щоб цього не відбувалося, Вам потрібно розбити весь шлях до досягнення мети на певні другорядні мети, а ті у свою чергу - на конкретні кроки, які Ви зможете здійснювати протягом одного заняття. Це дасть Вам можливість бачити в будь-який момент на скільки Ви наблизилися до своєї мети, а також оцінити вже отримані результати. А що може промотивувати краще, ніж бачення того, що Ваші зусилля приносять результати?
  4. Начитайте щоранку з самомотивації. Щоранку перечитуйте список ваших спонукають причин і уявіть, що мета вже досягнута і Ви активно використовуєте можливості, що відкрилися перед Вами . Чим чіткіше Ви зможете собі це уявити, тим більше буде зміцнюватися ваша мотивація до вивчення іноземної мови.
  5. Займайтеся вивченням іноземної мови кожен день. Зобов’яжіть себе наближатися кожен день до своєї мети мінімум на один крок. Це дуже важливо, так як дисциплінує Вас і допомагає витримувати усталений темп навчання.


Ось 5 головних рекомендацій, дотримуючись яких, можна виробити у себе досить потужну систему внутрішньої мотивації до вивчення іноземної мови і в підсумку досягти бажаного результату. Сподіваюся вони будуть корисними для Вас і допоможуть досягти Вашої мети.

Обновлено (08.05.2012 05:32)

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Навчання
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика