Мови -> -> ...

Вас неможливо навчити іноземній мові... Навчіть себе самі! (Частина 3)

Як правильно вивчати іноземну мову

Як приклад адекватної системи з оволодіння іноземною мовою, наведемо методику Н.Ф. Замятіна, описану в трактаті "неможливо навчити Вас іноземній мові".

На думку автора, вивчення будь-якої мови необхідно починати з її прослуховування, тому першим етапом (тривалість якого від 6 до 8 місяців) він пропонує освоїти матрицю зворотнього мовного резонансу.

Не варто лякатися складних слів, матриця в даному контексті - це набір з 20-30 діалогів або текстів-монологів іноземною мовою. Суть методики, в загальних рисах, полягає в безкінечно довгому (від кількох днів до кількох тижнів) прослуховуванні цих діалогів.

Наступний крок - багаторазове читання прослуханих діалогів вголос, обов'язково гучним голосом і з максимальним наслідуванням вимови та інтонацій дикторів-акторів. Свою матрицю Н. Ф. Замятін називає мовною основою основ, яка дозволяє подолати бар'єр, що виникає в нашій свідомості при вторгненні іноземної мови. Завдяки ній, спочатку чужу мову треба сприймати на слух. Що не менш важливо, використання матриці дозволяє поставити вимову.

Другим етапом є марафонське читання. Чому марафонське? Та тому що під час навчання варто перечитати кілометри і кілометри іноземного тексту. Вибирати твори слід значної довжини, обов'язково не адаптовані для учнів, і тільки на цікаву вам тематику. Це можуть бути любовні романи, детективні розповіді і навіть підручник фізики. При цьому Замятін наполягає на зведенні до мінімуму користування словником: якщо в цілому сенс речення зрозумілий, то значення незнайомих слів слід здогадуватися за контекстом. Масоване читання дозволить повноцінно оволодіти мовою і отримати знання граматики не гірше, ніж у випускників Ін'яза.

З часом можна переходити до перегляду телепрограм і фільмів (неприпустима наявність субтитрів, як на рідній, так і на іноземній мові) і до спонтаних розмов з носіями мови.

Час від часу автор радить влаштовувати одно- двотижневі занурення в мову, тобто по максимуму, наскільки це можливо, виключати зі свого життя рідну мову і заповнювати її мовою, що вивчається.

За рік на оволодіння мовою має бути витрачено не менше однієї тисячі годин, прочитано не менше трьох тисяч сторінок. Саме через рік старанних занять, іноземна мова вже перестає бути чужою і стає як би другою для людини, що вивчає її. Рівень володіння мовою на даному етапі буде достатнім для нормального побутового спілкування, читання неадаптованої літератури і порозуміння теле- і радіопрограм і фільмів.

Отже, ніхто не навчить вас іноземної мови швидко і просто, які б солодкі обіцянки не давали барвисті посібники, мовні курси та 25-і кадри. Тільки ваше старанність і ентузіазм дозволять зробити справжній прорив у повноцінному оволодінні іноземною мовою. І пам'ятайте, що в першу чергу необхідно розвивати сприйняття мови на слух, і тільки після цього знайомитися з її письмовим відображенням. Ваш успіх у ваших руках, і навчіть себе самі!

Прочитати 1-у частину статі

Обновлено (08.05.2012 05:31)

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Навчання
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика