Мови -> -> ...

Вас неможливо навчити іноземній мові... Навчіть себе самі! (Частина 2)

Головні помилки при вивченні іноземної мови

Помилка перша - заняття іноземною мовою "час від часу". Навчальний процес не терпить перерв. Іноземній мові потрібно приділяти 2-3 години щодня. Тільки тоді буде спостерігатися прогрес. В іншому випадку, після кожної паузи в навчальному процесі доведеться починати все заново. Викроїти дорогоцінні години для занять можна навіть дуже зайнятій людині. Приміром, іноземній мові можна присвятити час по дорозі на роботу (у школу, інститут) і назад - а це вже від 1,5 до 2 годин.

Переважна більшість методик з вивчення іноземних мов перевантажено теорією - це і є другою помилкою. Акцент робиться на вивчення граматичних правил і виконання письмових вправ, що не дає навичок практичного володіння мовою. Граматику мови слід знати, але, в жодному разі, не потрібно цілком віддаватися її вивченню. Навіть якщо ви дізнаєтеся всі до одного граматичні правила і будете готові, прокинувшись серед ночі, розповісти їх без запинки, практичне володіння мовою у вас від цього краще не стане. Завжди виконуйте принципом "граматика заради мови, а не мова заради граматики".
І, нарешті, помилка третя: у процесі навчання, як правило, практикується тільки читання іноземних текстів, при цьому прослуховування аудіозаписів і розмова є факультативом. Як результат - багато хто з нас непогано читають і навіть можуть перевести нескладні іноземні тексти, а ось підтримати бесіду з носієм мови не в змозі. Слід знати, що всі мови (як іноземні) включають в себе три блоки: сприйняття на слух, розмова, читання. Кожна складова мови в процесі вивчення повинна розвиватися окремо. Простими словами, навички читання іноземною мовою, не тягнуть за собою автоматично здатність сприймати іноземну мову на слух. А практичне оволодіння мовою припускає, що ви можете імпровізовано говорити на цій мові, розумієте на слух носія мови, і здатні читати неадаптовані тексти.

Продовження статі

Обновлено (08.05.2012 05:31)

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Навчання
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика