Мови -> -> ...

Вас неможливо навчити іноземній мові... Навчіть себе самі! (Частина 1)

"Неможливо навчити Вас іноземній мові" - це не вирок, а заголовок книги Миколи Федоровича Замятіна - перекладача і досвідченого викладача іноземних мов. "Навчіть себе самі!" - продовжує автор на сторінках свого трактату. Помилково вважати, що шкільний вчитель, репетитор або викладач мовних курсів зробить за вас трудомістку і "брудну" роботу з оволодіння іноземної мови. А ось наставити на помилковий шлях йому цілком під силу.

Вивчати іноземну мову самостійно можна і потрібно. Від вас буде потрібно бажання долучитися до лав носіїв цієї мови і готовність щодня приділяти кілька годин заняттям. Дотримуйтесь методиці, яка гармонійно розвиває три складові мови - розуміння на слух, розмову, читання - і вже через рік мова перестане бути для вас іноземною.

Більшість з нас володіє іноземними мовами за стандартним сценарієм, в якому присутній процес, але відсутній результат. Нас не один рік навчають мовним навичкам в школі, в інституті, на мовних курсах та індивідуальних уроках з репетитором. Витративши чимало часу на зазубрювання нескінченних граматичних правил, виконання однотипних письмових вправ і читання стандартних текстів типу "Лондон - столиця Великобританії", ми переконуємося, що набуті знання на практиці не застосовні. Сподіваючись на диво, ми викладаємо кругленьку суму за допомогу-самоучитель в яскравій обкладинці з обнадійливим заголовком "Вивчи мову за 2 місяці". Зважуємося навіть особливо на відчайдушний крок - пускаємо в свою підсвідомість ефект 25 кадру. Адже, судячи з обіцянок, тільки він наповнить наш мозок іноземними словами, не перевантажуючи і без того переобтяжене свідомість. Але прогрес, як і раніше відсутній. Ми злимось на незрозумілу мову іноземців, в якій ніяк не вдається розібрати завчені з титанічним працею слова. Так і сказати (обов'язково з жахливим вимовою) щось більше змістовне, ніж "я тебе не розумію...мене звуть так-то...я живу там-то", - не в змозі.

Остаточно переконавшись у своїй безпорадності, ми заявляємо з почуттям виконаного обов’язку: "я зробив усе що міг, але у мене немає здібностей до мов". Знайома ситуація?

В першу чергу не слід занижувати свої здібності. Будь-якій людині під силу володіти хоча б однією іноземною мовою. Просто до вивчення незнайомої нам мови потрібно підходити правильно. Давайте розберемося, що ж ми робимо не так.

Продовження статі

Обновлено (08.05.2012 05:31)

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Навчання
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика