Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 

Історія німецької мови. Становлення до виду, який ми знаємо

З якого століття історія німецької мови бере свій початок? Якою була мова в самому початку і як стала такою, якою ми її знаємо?

В історії німецької мови буде цікаво розібратися багатьом, не тільки тим, хто вирішив її вивчати, але і всім тим, кому просто цікава історія утворення мов.

Німецька мова має відношення до німецької гілки індоєвропейської сім'ї. Близько 2500 тисяч років до н.е. племена індоєвропейців заселили північ Європи. Вони змішалися з місцевими племенами, поклавши початок германцям. Їх мова стала основою німецької мови і в процесі дроблення з'явилися нові німецькі діалекти. Згодом ця мова склалася воєдино з декількох західнонімецьких діалектів.

Також на німецьку мову сильно вплинули війни з Римською імперією, адже ці племена хоч і були дуже міцні статурою, але встояти проти армії підготовлених і добре збройних римлян не так просто. Населення піддавалося гонінням і продавали в рабство. Розвивалися германцями і торгово-економічні відносини з сусідами. Ці контакти відбилися на їх лексиці, вводячи в неї латинські слова.

Історія німецької мови. Утворення літературного виду

Історія німецької мови далі нам розповість про те, як все ж племінні діалекти змогли розвинутися до літературного варіанта мови.

Відбувалося все через безліч міграцій носіїв німецької мови. Франки переселилися на захід Європи, в Галію. У результаті в кінці 5 століття утворилася нова двомовна держава.

Потім відбудеться об'єднання Меровінгів і Каролінгів (5-9), утворюються єдині західно – германські племена, до яких приєдналися сакси, хати, туринги, боювары, алемани ну і самі франки.

Сакси прийшли в цей союз в 5 столітті, коли переселилися на ці землі з Північного моря. Так почала формуватися давньоверхньонімецька мова як мова німецької народності.

Боювары почнуть пересуватися по Ельбі на південь сучасної Німеччини і стануть, згодом, носіями південно-німецького діалекту.

Карл Великий у часи свого правління вів війни з племенами саксів, які жили в лісистих місцевостях між Ельбою і Рейном. Війна була тривалою і запеклої для обох сторін. Сакси були скорені і піддані християнізації. Через насильницьке нав'язування віросповідання, в лексику і письмо германців увійшли письмо і лексика латинських слів.

В історії німецької мови відбувалося багато подій, які вплинули на народ і його мову. Франкская імперія поділилася на три частини в 843 році, закріпивши розкол Верденским договором.


Так ми підходимо до кінця описания історії давньонімецької мови і переходимо до розгляду средньонімецького періоду.

Історія німецької мови. З середини століть до нашого часу

Ми наближаємося до кінця розгляду історії німецької мови. Тепер ми дізнаємося, як же утворилася мова, якою розмовляють сьогоднішні жителі Німеччини, Австрії, Ліхтенштейну і частково Бельгії.

Основа німецької мови - це союз діалектів франкських племен, тобто в мову потрапили спершу діалекти племен алеманів і баварців, а потім і саксів.

З 12 по 14 століття німецька мова почала відокремлюватись з ділової латинської мови. Змішання східно-німецького говору з говором слов'янських колоній на сході Ельби утворює національну літературну мову, збагачену південно-німецькими літературними традиціями.

Посилення становлення мови стало відбуватися за рахунок переведення на німецьку мову Біблії Мартіном Лютером, і з розвитком художньої літератури з 17 по 19 століття.

Норми літературної німецької остаточно сформуються в кінці 18 століття, коли орфографія стабілізується, нормалізується граматика і створяться нормативні словники.

Ось така от історія німецької мови. Як і на інші європейські мови, так і на німецький, вплинули суцільні завоювання, війни, латинська мова та багато іншого. Звичайно, назвати все надзвичайно цікавим не можна, оскільки красиво процес завоювання виглядає в кіно! На папері весь історичний період зайняв зовсім небагато місця, а в ті часи люди піддавалися насильству від століття до століття, коли кожен прибулець нав ’язував свою культуру, релігію, мову. Ну що тут скажеш? Сьогоднішню німецьку мову, яка завоювала своє місце в списку найпопулярніших для вивчення мов, ми спостерігаємо завдяки війнам того часу.

Сподіваємося, що дана стаття була вам корисна, що кожен читач дізнався багато нового, цікавого для себе!

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика