Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Діалекти німецької мови

Історія й розвиток німецьких діалектів

Діалекти німецької мови відносяться до групи західногерманських діалектів. На цих діалектах розмовляють жителі Німеччини, Австрії й Швейцарії. Німецькі діалекти пройшли довгу історію формування. Істотний вплив на їхнє утворення зіграли сусідні нації: франки й сакси. Ще одним немаловажним фактором була феодальна роз'єднаність держави в Середні Віки.

Загальнозрозумілою вважається літературна німецька мова, яка є офіційною на території Німеччини, але й вона має кілька варіацій. Так в Австрії й Швейцарії державною вважаються відповідно австрійський і швейцарський варіанти німецької літературної мови.

Сучасні діалекти німецької мови

На сьогоднішній день виділяють три основних групи діалектів німецької мови: нижньонімецькі, середньонімецькі й верхньонімецькі.

До нижньонімецьких діалектів відносяться: гольштинський, нижньофранкський, північносаксонський, вестфальський, макленбургський, севернобранденбуржський, південнобрагденбуржський.

Середньонімецьку групу діалектів становлять: пфальцський, гессенський, рипуарський, мозельський і східносередньонімецький.

Ну й до верхньонімецьких відносяться: верхньоалеманський, нижньоалеманський, горноалеманський, швабський, східнофранкський, а також південнобаварський і північнобаварський.

Розходження між німецькими діалектами

Верхньонімецький діалект - це мова, яку використовують на телебаченні, у літературі, у діловому спілкуванні, а також в університетах, школах, урядових закладах. Нижньонімецьку і середньонімецьку частіше використають у повсякденному спілкуванні.

Розходження у фонетиці між нижньонімецькою і верхньонімецькою досить істотні. Для другої групи характерно “друге пересування голосних”. Середньонімецька група діалектів на відміну від двох попередніх містить меншу диференціацію звуків.
Розходження середньонімецьких і нижньонімецьких діалектів також полягає в “другому пересуванні голосних”, точніше на його непослідовному розподілі.
Також помітні розходження між групами діалектів німецької мови й у словотворі.

Літературна німецька мова

Літературна німецька мова має назву Hochdeutsch. Вона являє собою щось середнє між средньонімецькими й верхньонімецькими діалектами. Останні зміни в літературній німецькій мові датовані 1 серпня 2006 року, коли в Німеччині прийняли остаточний варіант закону про зміну правопису. Нові правила тепер є обов'язковими для всіх державних й освітніх установ.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика