Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Китайська ієрогліфіка

Основні характеристики китайського письма

От уже більше п'яти тисяч років китайці для написання чого-небудь використовують ієрогліфіку. Відмітною рисою такого виду писемності є те, що знак означає не одну букву, як у звичному для нас алфавіті, а ціле слово або навіть словосполучення. Простіше говорячи, китайці виражають на письмі свої думки не фонетичними одиницями, які складаються в лексичні, а відразу лексичними. Відповідно кількість знаків в китайській ієрогліфіці набагато більша, ніж в алфавітній писемності.

В офіційній китайській мові кількість найбільш вживаних ієрогліфів перевищує 3000. Але для того, що б читати художню або публіцистичну літературу потрібно знати набагато більше. У китайських тлумачних словниках кількість ієрогліфів іноді сягає відмітки в 48 000. В такій кількості необхідних для запам'ятовування знаків і полягає головна проблема вивчення китайської ієрогліфіки.

Основні риси китайських ієрогліфів

Більшість китайських ієрогліфів мають дуже складну структуру, але при цьому в їхньому написанні дотримуються строгого написання певних рисок. Всього основних рисок вісім: горизонтальна, вертикальна, відкидна вправо, відкидна вліво, похила пересічна, висхідна, крапка вправо, крапка вліво.

При цьому деякі основні риси мають різні варіанти накреслення або можуть писатися разом. Загальна кількість утворених таких образом рисок у китайської ієрогліфіці досягає 24. Найбільш прості ієрогліфи складаються з 2-3 рисок, тоді як у деяких їх число досягає 36-40.

Основні правила каліграфії

Каліграфія - це мистецтво оформлення знаків письма. У Китаї здавна цінується правильність і гарне написання ієрогліфів. Існують певні правила написання рисок:

  1. Ієрогліф у китайській писемності пишеться зверху вниз або зліва направо.
  2. Спочатку потрібно писати горизонтальні риски, після вертикальні й відкидні.
  3. Спочатку пишеться відкидна вліво, потім - відкидна вправо.
  4. Спочатку пишуться риски, які становлять зовнішній контур ієрогліфа, потім - риски всередині його.
  5. Риска, що замикає контур знизу, пишеться в останню чергу.
  6. Спочатку пишеться вертикальна риска, що перебуває в центрі (за умови, що вона не перетинається горизонтальними), після - бічні риски.
  7. Останньою пишеться крапка праворуч.

Потрібно відзначити, що ієрогліф незалежно від рівня складності й від кількості складових його рис, зобов'язаний вписуватися у квадрат певного розміру. Писати ієрогліфи радять на папері в клітку, відраховуючи по чотирьох клітки на кожен ієрогліф і після робити пропуск. Графічні складові в ієрогліфах з невеликою кількістю рисок необхідно писати укрупнено, а в більш складних знаках, де кількість рисок більше 10, - щільніше.

Чи варто вивчати китайську ієрогліфіку?

При належній увазі, терпінню й посидючості вивчення китайської ієрогліфіки не потребує таких вже значних зусиль. Користуючись словником і знаючи, як правильно писати ієрогліфи, можна без проблем прочитати й написати потрібну інформацію на китайській.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Китайська - Бібліотека
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика