Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Історія китайської мови від початку й до сучасності

Час, коли писали на стінах печер і костях тварин

Китайська мова вважається однією із найстаріших мов у світі. А ієрогліфіка – це найбільш стародавня писемність, з використовуваних у наші дні. Учені знайшли зразки китайських ієрогліфів, нанесені на панцири черепах ще в XIV столітті до н.е. Саме цей період вважається початком історії китайської мови. Що цікаво, характерні риси китайської писемності за минулі тисячоріччя так і не піддалися істотним змінам. Але вже в той древній час почався поділ китайської мови на північні й південні діалекти.

Північна або південний: битва діалектів

Писемність китайського народу утворилася на основі ієрогліфів. Відмітною рисою такого виду письма є те, що символ-ієрогліф означає не букву, а ціле слово або навіть словосполучення. Згодом північні діалекти придбали більше поширення, ніж південні. На основі цих діалектів і були створені мови: гуаньхуа - офіційна мова Китайської імперії, якою користувались чиновники й наближені до імператора люди, і на якій вели всю документацію на території Китаю, і байхуа - мова простого народу.

Злиття гуаньхуа й байхуа

В XVII столітті байхуа стали використовувати і в офіційній документації імперії. Рух за рівноправність двох мов тривало до XX сторіччя й закінчився тим, що байхуа була прийнята як державна. Надалі відбулося злиття цих двох мов.

Лексика китайської мови і її зміни протягом історії

Істотних періодів, протягом яких змінювався лексичний лад в історії китайської мови, було два. В I столітті н.е. у Китаєві почав поширюватись буддизм. Зміна релігії привела й до змін у лексиці китайської мови того часу. Другою подією, що вплинула на китайську мову, став розвиток відносин з європейськими державами.

Сучасна китайська мова

От уже багато століть і по сьогоднішні дні офіційною письмовою мовою китайців є веньянь, основою якої став саме діалект північних китайських провінцій. Сучасна китайська мова, звичайно, відрізняється від давньокитайської мови, але, у порівнянні з іншими мовами, ці відмінності не такі разючі. Причина цьому - менталітет жителів Піднебесної, які й у наші дні свято шанують традиції своїх предків і зберігають свою своєрідну й неповторну культуру.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Китайська - Бібліотека
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика