Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Система освіти в Китаї

Загальна характеристика системи освіти в Китаї

Освітня система в Китайській Народній Республіці складається з таких складових:

  • Дошкільна освіта (3-6 років);
  • Обов'язкова рсвіта: початкова освіта (6-12 років) і середня освіта (12-18 років);
  • Вища освіта (від 18 років);
  • Освіта для дорослих.

Середня освіта у свою чергу ділиться на загально-середню і середню професійно-технічну освіту .

Загально-середня освіта поділяється на:

  • неповну середню школу (12-15 років);
  • повну середню школу (15-18 років).

Середня професійно-технічна освіта включає:

  • професійну початкову школу (12-15 років);
  • професійну середню школу (15-18 років).

Дошкільна освіта

Дошкільними установами в Китаї є дитячі садки, які у свою чергу діляться на державні й приватні. Дітей туди приймають у віці від 3 до 6 років. Загальна кількість дитячих садків у країні перевищує 150 000.

Обов'язкова освіта

Ділиться на початкову й сеедню освіту, яка в свою чергу може бути середньою шкільною й середньою професійно-технічною.

Початкову освіту діти проходять у загальноосвітніх установах зі строком навчання 6 років і повним навчальним днем. Учні, які закінчили початкові освітні установи, можуть без вступних іспитів продовжити навчання в середньо освітніх закладах.

Середні школи також буває двох видів: першого ступеню й другого. Навчання в середній школі першого ступеня закінчує обов'язкову освіту в Китаї. Надалі, при бажанні, китайці можуть вступити в середню школу другого рівня й потім у вищу навчальну установу.

Альтернативу середній школі становлять середні професійно-технічні заклади. На відміну від середній школі в них основна увага приділяється розвитку практичних  і теоретичних навичок певної професії.

Вища освіта

ВУЗи Китаю відрізняються між собою по ступеню престижності. Вступ у той або інший університет проходить на основі результатів шкільних випускних іспитів. Залежно від кількості балів кандидатів допускають до іспитів тільки в певні навчальні заклади. При цьому конкуренція при вступі просто страшна - іноді до 500 чоловік на одне місце.

У КНР існує три рівні в системі навчання у ВУЗах. Залежно від строку навчання можна одержати такі навчальні ступені: бакалавр, магістр, доктор. Але при цьому є вікові обмеження: вік магістрів не повинен перевищувати 40 років, а докторів - 45 років.

Освіта для дорослих

Освітні установи в Китаї для дорослих можна поділити на заклади з повним навчальним днем і ті, у яких заняття проходять у вечірній час. Строк навчання коливається від 2 до 5 років, залежно від профілю й одержуваного диплома.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Китайська - Бібліотека
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика