Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Освіта в Японії

Важливість гарної освіти для японців

У Японії одним з найбільших пріоритетів у житті вважається одержання гарної освіти. З малого віку діти живуть із думкою, що для досягнення поваги навколишніх необхідно одержати освіту. Наприклад, академіки в Японії прирівнюються по духовному стану до рівня імператора, а повага до учителя-сенсея така ж, як і до батька сімейства.

Японська система освіти вважається найбільш жорсткою й складною в усьому світі. У школах діти тут вчаться 240 днів у році, а після школи ще і йдуть у репетиторські школи “дзюку”. Домашніх завдань задають іноді стільки, що діти по 6-7 годин після школи сидять за ними. У більшості шкіл заняття тривають і по суботах. А вже одержання вищої освіти вважається чи не головною метою життя.

Дошкільна освіта

Японці вірять у те, що до 7 років дитина значно ефективніше засвоює інформацію, ніж після. Тому дошкільній освіті на островах приділяється величезна увага. У дитячих садках діток об’єднують у маленькі групи, які називаються “хан”. Кожна дитина має своє власне “робоче місце”, діти самі вибирають назву своєму “хану”. Формування таких груп проходить за певною схемою, згодної якої кожна дитина повинна доповнювати інших в “хані”, а разом вони зобов'язані бути єдиним цілим.

Шкільна система

Навчальний рік у Японії відрізняється від більшості країн світу. Заняття тут починаються з 1 квітня. Навчальний рік поділений на три семестри з канікулами між ними й місячним відпочинком влітку.

Шкільна освіта в Японії ділиться на:

  • початкову школу;
  • середню школу;
  • старшу школу.

Час навчання в початковій школі становить шість років, і тут викладаються базові предмети. Особлива увага в початковій школі приділяється японській мові, через складність вивчення цієї мови. Відповідно до норм у японських школах, кожен школяр зобов'язаний знати не менш 1850 ієрогліфів. Крім ієрогліфіки також учать дві складові абетки й латинський алфавіт.

Середня школа містить у собі три класи: сьомий, восьмий і дев'ятий. Початкова й середня школа утворюють разом обов'язкову освіту в Японії. Середні школи бувають державні (95% від загальної кількості) і приватні (5%). Головною відмінністю від початкової школи є те, що на викладанні кожного предмета спеціалізується певний учитель. Також на цьому етапі середньої освіти японці починають вчити іноземні мови.

Старша школа по законодавству Японії не є обов'язковою, але її відвідують більше 95% дітей. На відміну від початкових й середніх, кількість приватних закладів на цьому етапі перевищує число державних. Але й ті, і інші платні. У старшій школі йде цілеспрямована підготовка до вступу у вищі навчальні заклади й курс навчання тут залежить від бажання школяра займатися певною професією.

Вища освіта

У Японії розрізняють чотири види вищих освітніх установ:

  • ВУЗи повного циклу;
  • ВУЗи прискореного циклу;
  • професійні коледжі;
  • технічні інститути.

Крім того існують трирічна аспірантура й дворічна магістратура. Після закінчення університету повного циклу (зі строком навчання чотири роки) студенти одержують  диплом бакалавра.

Як й у старших школах, серед вищих установ переважають приватні. Безкоштовної вищої освіти в Японії практично не існує. Стипендії даються тільки найбільш талановитим і матеріально незабезпеченим студентам, але й вони не покривають повної вартості навчання.

Таким чином, система освіти в Японії вважається однією з найкращих, але одночасно й найважчих, у світі. Самі японці вважають освіту найважливішим фактором формування особистості. Японія це єдина країна у світі, в якій вчителі одержують заробітну плату більшу, ніж чиновники.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Японська - Бібліотека
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика