Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Історія японської мови

Гіпотези вчених щодо походження японської мови

На сьогоднішній день існує кілька гіпотез виникнення японської мови. Найбільш популярної вважається версія, відповідно до якої  японська походить від алтайської мови, коли континентальні пуєські племена завоювали Японські острови.

Дата цього історичного моменту III століття до н.е. Але точно визначити історичний початок утворення японської мови практично неможливо через те, що писемності як такої не існувало до приходу китайської ієрогліфіки. Перші ж дійсно підтверджені факти датуються вже III століттям н.е., коли більшість територій островів вдалося завоювати клану Ямато.

Вплив китайської мови й періодизація усної японської мови

Наступною значною подією в історії японської мови став розвиток відносин з Китаєм. Китайська мова істотно змінила говір жителів Японії того часу, а про практично повне запозичення китайської писемності писалося вже раніше. Тоді ж на острови прийшла й нова релігія - буддизм.

Взагалі періодизація усної японської мови така:

  • древня японська мова (до VIII століття н.е.);
  • пізня древня, або класична японська мова (IX—XI ст.);
  • середня японська мова (XIII—XVI ст.);
  • сучасна японська мова (з XVII століття до наших днів).

Середньовічна японська мова

Кінець XII століття ознаменувався зміною політичного й державного ладу Японії. Відбувся перехід з аристократичної держави у феодальне суспільство самураїв. У цей час грамотність серед народу досягла небачених раніше меж.

В XVI столітті, коли європейці змогли налагодити морські шляхи практично з всіма континентами світу, починається активний розвиток відносин Японії з Португалією. Португальці дали величезний поштовх не тільки технологічному розвитку жителів островів, але й внесли великі зміни в японську мову. Особливо багато запозичених слів було саме в науково-технічній області. Але з 1603 року, коли до влади в Японії прийшов Токугава Іеясу, починається період ізоляції японської території. У країні забороняється навіть християнство.

Переродження Японії в одну із наймогутніших країн світу

Період “карантину” тривав до кінця XVIII століття. І тільки із приходом до влади Мейдзі країна переживає період бурхливого економічного, технологічного й культурного розвитку. Ця сторінка в історії японської мови називається Реставрація Мейдзі.
У цей період відбувається усунення невідповідностей між японською усною й письмовою мовою, старописемна мова “бунго” фактично видалена із вживання й здійснюється перехід до сучасної японської мови.

Японія  і її мова в XX столітті

Як відомо, у Другій світовій війні Японія виступала на стороні Німеччини й зазнала нищівної поразки. Але за час воєнних дій японські війська захопили частину Китаю, Філіппіни й частину Південно-Східної Азії. На окупованій території насильно впроваджувалася японська мова й, хоча загарбники пішли, але мова місцевого населення піддалася частковій японізації, що й збереглося до наших днів.

Після 1945 року був впроваджений строгий контроль над японською писемністю й викладанням ієрогліфіки в школах. Мова нового покоління японців значно відрізняється від мови їхніх батьків. Мова стала нейтральною, неформальною, тоді як раніше переважала ввічлива, залежна від статі.

Сучасна японська мова

Історія японської мови протягом сторіч змінювалася й розвивалася, поки не набула такого вигляду, який ми бачимо на сьогоднішній день.

Японська входить в десятку найпопулярніших мов світу. На ній розмовляють більше 125 млн. чоловік.

Істотну роль у популяризації японської мови зіграло те, що країна є світовим лідером у виробництві електроніки, автомобілів, машинобудування й т.п. А японська кухня завдяки своїй специфічності й традиціям завоювала серця великої кількості людей у всіх куточках земної кулі.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Японська - Бібліотека
Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика