Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Освіта в Італії

Особливості системи освіти в Італії

Ще на початку минулого сторіччя викладання в навчальних установах в Італії велося латинською мовою. З тієї пори освітня система Італії встигла пройти цілу низку реформ. Головна особливість нинішньої системи освіти - контроль держави за всіма навчальними закладами в країні. Він забезпечується Міністерством освіти Італії, що невпинно стежить за матеріальним забезпеченням, плануванням й організацією навчальних програм, кваліфікацією вчителів і викладачів.

Дошкільна освіта

В Італії вважається нормою, коли дітей у віці трьох років віддають у дитячі садки або в школи раннього розвитку, які тут дуже популярні. Групи в таких навчальних установах нараховують від 15 до 30 чоловік, і малята тут осягають початкові основи знань, які їм будуть дуже корисні в початковій школі. Міністерство освіти дуже уважно стежить за розвитком цих дошкільних закладів і всіляко допомагає їм матеріально.

Шкільна освіта в Італії

Весь курс шкільної системи освіти можна поділити на дві великі частини: початкова школа й середня школа. Вони у свою чергу діляться на початкову школу першого ступеню й початкову школу другого ступеню й на середню молодшу й середню старшу школи.

Початкова школа є безкоштовною й обов'язковою. У програму навчання входять основні предмети: італійська мова, математика, музика, малювання. Після закінчення навчання в початковій школі учні здають два іспити: письмовий й усний. Цікавою рисою на цьому етапі навчання є те, що приватні початкові школи не мають права видавати атестат про закінчення навчання в них, а учні таких навчальних установ зобов'язані здавати іспити в державних установках.

Після здачі іспитів у початковій школі італійці можуть продовжити навчання в середній молодшій школі. Після кожного року навчання школярі здають екзамени за заліковою системою: “здав”, ”не здав”. У середній старшій школі проходять навчання у віці від 15 до 18-19 років. Цю школу можна назвати своєрідним “вибором життя”, адже на цьому етапі учні вирішують, як вони продовжать свою освіту. Можна готуватися до вступу у вищі навчальні заклади, а можна зайнятися професійною підготовкою. Такі навчальні заклади вже діляться за вибором спеціальності: технічні, гуманітарні, лінгвістичні. Варто відзначити, що закінчують середню старшу школу лише ледве більше половини учнів.

Вища освіта

Італійські університети мають найбагатшу історію. З більше 80 вищих закладів, 20 було засновано до XVII  століття. Відмітною рисою вищих навчальних закладів є відсутність вступних іспитів. Також відрахування тут відбуваються вкрай рідко. Для того, що вступити в університет необхідно здати тест на знання мови й мати атестат про закінчену середню освіту. Строк навчання в італійських ВУЗах становить від 3  до 6-7 років.

Усього існує 3 рівні вищої освіти:

  1. Перший рівень. Навчання триває 3 роки й по його закінченню абітурієнти одержують диплом, який аналогічний бакалавру.
  1. Другий рівень. Строк навчання становить 4-5 роки, а в медичних ВУЗах 6 років. Після закінчення навчання студенти одержують диплом фахівця.
  1. Третій рівень. Дозволяє одержати диплом доктора. На цій стадії навчання студенти проводять дослідницькі програми й післядипломну спеціалізацію.

Крім університетів в Італії відкрито велику кількість академій. На сьогоднішній день їх число перевищило 200. Вони в основному орієнтуються на вивчення й дослідження літератури, археології й мистецтва.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика