Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Діалекти італійської мови

Причини виникнення діалектів в Італії

Наявність в італійській мові великої кількості різних діалектів і говорів можна пояснити в першу чергу історичними причинами – країна дуже тривалий час була територіально роздробленою. Кожен регіон розвивався по своєму, що не обійшло стороною й зміни в мові. Але в основі всіх діалектів італійської мови лежить латинська мова.

В епоху Ренесансу найбільшої популярності досяг тосканський діалект або точніше сказати флорентійський. З XVIII-XIX століття на його основі формується єдина літературна італійська мова.

Сучасні італійські діалекти

На сьогоднішній день в Італії безліч діалектів. Деякі відрізняються між собою настільки, що жителі, які на них спілкуються, можуть просто не зрозуміти один одного. Єдиною загальною для всіх залишається літературна італійська мова.
Ми спробуємо надати Вам коротку, але ціну інформацію з найпоширеніших діалектів італійської мови.

Діалекти Північної Італії

Зона їхнього поширення охоплює практично всю північну частину країни, а також деякі прилягаючі до північної границі Італії території Франції й Швейцарії. Характерною для цієї групи діалектів є роль флективних морфем й яскраво виражена тенденція до переносу граматичних значень у синтаксичну сферу.

Галло-італійські діалекти

До цієї групи ставляться: п`ємонтський, ломбардський, лігурський, а також діалект жителів герцогства Монако. На цих діалектах розмовляють в основному жителі Північно-Західної Італії.

Венетський діалект

Венетські діалекти охоплюють землі як в області Венето, так і території прилеглих областей.  Найбільш відомим представником цієї групи італійських діалектів є венеціанський. Політичний і культурний розвиток Венеції призвів до домінування венеціанської мови по всьому північному узбережжю Адріатики. Венетський діалект має численні розбіжності в лексиці в порівнянні з літературною італійською мовою.

Тосканський діалект

Найбільш наближений до літературної італійської мови, тому що, як вже писалося вище, на його основі він і сформований. Зона впливу тосканського діалекту охоплює практично всю область Тоскана й острів Ельба.

Діалекти Серединної Італії

Ця група діалектів поширилася на три області Італії: Умбрію, Марковію й Лаціо. Характеризуються більшим дробленням на всілякі говори й відсутністю єдиного культурного центра.

Південна діалектна група

Південні діалекти охопили частину Центральної Італії, південну частину Апеннін й острів Сицилію. Крім того цей діалект дуже популярний у США, куди у свій час емігрувало дуже багато сицилійців.

Корсиканська мова

Острів Корсика належить Франції, але на формування мови його жителів величезний вплив зробила італійська мова. Практично всі жителі острова розмовляють як італійською мовою, так і на французькій. Корсиканська мова офіційно включена в число регіональних мов і діалектів Франції з 1974 року.

Сардинська мова

Ареал поширення - острів Сардинія. Сардинський діалект італійської мови являє собою сукупність значно диференційованих італійських діалектів.

Точне число діалектів італійської мови на сьогоднішній день ніхто не знає. Ця цифра варіює від декількох сотень до тисячі. Діалектизм в Італії є цікавою рисою італійської мови. Це приклад того як різні умови впливають на зміни й розвиток мови.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика