Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Історія італійської мови від початку й до сьогоднішніх днів

Початкова фаза формування італійської мови

Італійська мова відноситься до романських мов і сформувалася після падіння Римської імперії. Перші згадування про цю мову датуються X століттям. Своєму лексичному складу вона зобов'язана злиттю латині з мовами німецьких племен остготів і лангобардів. Уже трохи пізніше, в XI-XIII століттях, в діалект, що утворився раніше, додалося багато галісійських або старофранцузьких слів. Тоді ж і з'явилися перші згадування в літературі про італійську (Lingua volgare).

Ренесанс або Відродження латинської мови

Унікальною особливістю італійської мови вважається повернення до першоджерела, тобто до латинської мови. В XIV-XVI сторіччях вплив латині досяг максимального результату. Створена у цю епоху, літературна мова й до наших днів не піддалася кардинальним змінам. Період Ренесансу вважається найбільшим успіхом у розвитку культури Італії. Письменники, поети, живописці й скульптори Флоренції, Генуї, Венеції того часу вважалися законодавцями культурного життя всієї Європи. Але в той же час, через латинізацію літературної мови, відбувся розрив з розмовною мовою, що тривав протягом довгих шести сторіч.

Італійська мова: від середніх століть до XX століття

У середні століття в італійську мову влилася деяка кількість іспанських слів, потім знову французьких. Але в той же час, у період технічної, торговельної, банківської й культурної могутності Італії, її мова вплинула на всі європейські. І до нашого часу термінологія  живопису, музики, архітектури базується на словах і словосполученнях, взятих з італійської мови. Тільки в 1912 році в італійських навчальних закладах була офіційно введена італійська мова, а до цього навчання велося латинською мовою.

Діалектизм в італійській мові

Італійська це найбільш роздроблена у діалектному сенсі мова романської групи. Причиною цього явища можна вважати територіальну роз'єднаність Італії протягом багатьох сторіч і самостійний культурний і лексичний розвиток її окремих регіонів. Всі італійські діалекти можна поділити на 3 групи: північні, центральні й південні діалекти. Найпоширенішим вважається тосканський діалект. На основі його й була сформована літературна італійська мова.

Сучасна ситуація в Італії й італомовних країнах

Італійська мова на сьогоднішній день є державною мовою не тільки в Італії, але й у Сан-Марино, Мальті, Корсиці. Під час масового переселення європейців в XIX столітті, італійські емігранти сприяли поширенню своєї рідної мови в країни Північної Америки й Австралію.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика