Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Діалекти іспанської мови

Основні дані про іспанські діалекти

Діалекти іспанської мови - це варіанти цієї мови в різних регіонах іспаномовних країн, які відрізняються між собою вимовою, лексикою й в меншій мірі граматикою. Основними вважаються діалекти Іспанії й Латинської Америки. Літературна іспанська мова має кастильське походження. У латиноамериканських країнах кастильський змішався з мовами місцевого населення, що привело до того, що деякі латиноамериканські діалекти сильно відрізняються від літературної іспанської.

Діалекти і мови на території Іспанії

У межах Іспанії можна виділити такі діалекти: кастильський, каталанський, галісійський, баскський, астурійський. Хоча, напевно, вірніше називати ці діалекти мовами. Всі вони офіційно визнані на територіях, де їх використовують.

Кастильська мова, визнана офіційною іспанською мовою. Це найбільш популярний іспанський діалект, на якому розмовляє понад 40 мільйонів чоловік. У свою чергу ділиться на: мадридський, арагонський, ріохський, мурсійський.

Каталанська мова - мова Каталанії, Валенсії, Балеарських островів. По популярності посідає друге місце в Іспанії (на ній розмовляють близько 10 мільйонів людей).

Галісійська мова розповсюджена на території Галісії. Близькість Португалії відбилася на цій мові, вважається, що в галісійській змішані іспанська й португальська мови.

Однією із найбільш цікавих мов на території сучасної Іспанії вважається баскська мова. На думку вчених, баскська мова вважається ізольованою, тобто вона не відноситься до жодного сімейства мов.

На півночі Іспанії, у провінції Астурія місцеве населення використовує  астурійську мову. І, хоча офіційного визнання вона не одержала, астурійська мова іважається п'ятою в Іспанії за чисельністю людей, які на ній спілкуються.

Лінгвісти схиляються до думки, що причиною такої розмаїтості мов і діалектів стала географічна ізоляція територій Піренейського півострова. І саме тому відбулося самостійне формування кожної з мов.

Латиноамериканські діалекти іспанської мови

Латиноамериканських діалектів іспанської мови величезна кількість. Всі вони об'єднані в 5 більших груп за загальними ознаками й особливостями.

Перша група або Карибська група. Діалекти цієї групи характерні для деяких регіонів Куби, у Домініканській Республіці, Панамі, Пуерто-Ріко, у карибських частинах Мексики, Нікарагуа, Колумбії й Венесуели.

Друга група - Південноамериканський тихоокеанський регіон, у який включені Еквадор, Перу, Чилі й Гуаякіль.

Третя - Центральноамериканська група, діалекти на яких говорять у Гватемалі, Сальвадорі, Нікарагуа, Белізі, Гондурасі, Панамі й Коста-Ріці.

Четверта група - Аргентино-уругвайско-парагвайский варіант. Сюди ж включена ще Східна Болівія.

П'ята група або Гірська латиноамериканська іспанська мова, на ній розмовляє населення, що живе в Мексиці, Гватемалі, Коста-Ріці, у Кіто, перуанському гірському ланцюгу й Болівії (крім регіонів Санта-Круза, Бені, і Пандо).

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика