Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Система освіти в Іспанії

Загальна характеристика й достоїнства іспанської системи освіти

Іспанська мова вважається однією з найбільш популярних і прогресуючих мов у світі. На сьогоднішній день на ній розмовляють більше 330 мільйонів чоловік в усьому світі, а в більше ніж в 20 країнах вона є офіційною мовою.

Система освіти в Іспанії в цілому схожа з подібними освітніми системами всіх європейських країн. Обов'язковим тут вважається одержання середньої освіти, яка за іспанськими законами безкоштовна й право на неї мають всі громадяни цієї країни.

Етапи системи освіти в Іспанії:

  • дошкільна освіта;
  • середня освіта;
  • вища освіта;
  • професійна освіта.

Дошкільна освіта

Дошкільна система освіти в Іспанії представлена дитячими садками й курсами дошкільної підготовки. Заклади такого типу бувають приватними й державними. У дитячі садки беруть дітей віком до 4 років, а на дошкільні курси підготовки від 4 до 6.

Середня або шкільна освіта

Середня освіта ділиться у свою чергу на три етапи. Перший етап або початкова освіта триває 6 років, під час яких учні осягають початкову інформацію з таких предметів як: математика, іспанська мова, іноземна мова, література, географія й ін. Другий етап називається середньою обов'язковою освітою і разом з першим утворюють обов'язкову безкоштовну освіту в Іспанії.

Після одержання обов'язкової освіти є два варіанти продовження процесу навчання: пройти за результатами тестування на третій завершальний етап середньої освіти -  спеціальне дворічне навчання Bachillerato, яке готовить школярів для вступу у вищі навчальні заклади або одержати професійну освіту.

Вища освіта

Для вступу до вищих навчальних закладів в Іспанії необхідно здати іспит PAAU (Pruebas de Aptitud para Acceso a la Universidad), який часто ще називають Selectividad. Він здається після закінчення повної середньої школи або підготовчих курсів при іспанських ВУЗах.

На сьогоднішній день на території Іспанії нараховують 57 вищих навчальних закладів: 47 державних й 10 приватних. Історія деяких ВУЗів нараховує сотні років, наприклад університет і Саламанці заснований в 1218 році, в Барселоні - в 1450 році.

Процес навчання у вищих навчальних закладах Іспанії ділиться на три цикли. Перший цикл називається Diplomatura, триває 3 роки й дозволяє одержати дипломи Diplomado, Arcquitecto Tecnico, або Ingeniero Tecnico. На заняттях у цей період переважають практичні заняття. Наступні 2 роки триває другий цикл, що дозволяє одержати кваліфікацію Licenciado, Arquitecto або Ingeniero. І, нарешті, третій цикл - Doctorado, триває теж 2 роки й, якщо проводити аналогію, чимсь схожий на магістратуру й докторантуру.

Професійна освіта

У системі освіти Іспанії професійна освіта  грає дуже важливу роль, адже саме в навчальних закладах такого типу випускають фахівців практичних спеціальностей.

Професійна освіта буває 4 рівнів:

  • перший рівень відповідає останнім двом класам повної середньої школи;
  • другий рівень дозволяє придбати навички обраної спеціальності й, у випадку успішно зданих  іспитів, вступити у вищий навчальний заклад або продовжити навчання на третьому рівні;
  • третій рівень випускає менеджерів і керівників першої ланки;
  • четвертий рівень готовить керівників середньої ланки, яким можна відкривати свою фірму.

Після закінчення всіх 4 рівнів учні професійних навчальних установ одержують диплом бакалавра.

У висновку

В Іспанії існують як державні й приватні навчальні заклади, так і заклади, які фінансуються церквою. Останнім часом значно збільшується число приватних навчальних закладів, у яких викладання йде на двох мовах: іспанській і британській англійській, іспанській й американській. По закінченню таких шкіл, коледжів можна одержати сертифікат про подвійну освіту, що особливо важливо іноземним учням. Та й ціни за таке навчання  набагато нижчі, ніж у Великобританії або Франції.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика