Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Історія й періоди розвитку іспанської мови

Початковий етап у розвитку іспанської мови

Протягом своєї тисячолітньої історії іспанська мова змінювалася й перебудовувалася під впливом мов завойовників, які приходили на землі Піренейського півострова.

Початком історії іспанської мови прийнято вважати VI століття до н.е., коли на території сучасної Іспанії жили племена іберійців. В V столітті до н.е. на землі іберійських племен вторглись кочівники-кельти. Відбулася асиміляція цих двох націй.
Ближче до початку нашої ери, велика й могутня Римська імперія стала розширювати границі своїх володінь. Кельтоберійці, як і багато інших народів, теж не змогли дати відсіч новим завойовникам. Так, на територію півострова прийшла латинь, яку стали називати Hispania.

Наступною віхою в історії іспанської мови прийнято вважати завоювання Іспанії маврами. Арабська мова й діалект африканських народів мозамбік разом з латинню утворили зовсім нову мову, на якій розмовляли практично на всьому півострові, крім деяких християнських північних королівств.

Середні віки й розширення впливу іспанської мови на колоніальні землі

Протягом декількох сторіч християни воювали з маврами за територію Іспанії. Дана війна називалася Реконкіста й, нарешті, в XV столітті арабських загарбників повністю витиснули з півострова. На той момент у країні існувало кілька діалектів: кастильський, арагонський, галісійський. Але найбільше широко розповсюдженим у наступні роки став кастильський діалект. У тому ж XV столітті  королева Ізабелла Кастильська й король Фердинанд Арагонський оголосили кастильський діалект державним. Він став основним при укладанні торговельних угод і веденні ділових документів. А в 1492 була надрукована перша книга з граматики іспанської мови “Мистецтво Кастильської Мови”, автором якої став Антоніо де Небріха.

В XVI-XVIII століттях, дуже могутній на той час, іспанський флот зміг завоювати землі індіанців в Північній і Південної Америках і Тихоокеанському районі. Саме в цьому напрямку й продовжилося поширення кастильської мови. На цих територіях вона змішалась з різноманітними говорами місцевих племен, формуючи всі нові й нові діалекти іспанської.

Сучасні варіанти іспанської мови

Згодом колонії здобули незалежність, але іспанська мова залишилася в них державною. І на даний момент у світі налічується більше 450 млн. чоловік, які розмовляють на цій мові, а в 21 країні світу вона є національною. Іспаномовний народ усіляко намагається розвивати й удосконалювати свою мову. Так в 1713 була сформована Іспанська королівська академія мовознавства, головною метою якої була стандартизація іспанської мови. В іспаномовних країнах 12 жовтня (це день, коли Колумб ступив на землю незвіданої на той час Америки) є всесвітнім день Іспанідад, і відзначається як день народження світового іспанського співтовариства, день іспанської цивілізації.

Іспанська мова також вважається однією з офіційних мов ООН, ЄС й ОАГ. У наш час бажаючих вивчати цю іноземну мову стає все більше й більше.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика