Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 27
ХудшийЛучший 

Самостійне вивчення французької мови

Самостійне вивчення французької мови! А чи під силу це Вам?

Самостійне вивчення французької мови завдання не з простих і щоб його реалізувати, необхідно, як мінімум, володіти такими якостями, як дисциплінованість, організованість і цілеспрямованість. Якщо у Вас з цим проблеми, то самостійно вивчити французьку мову, як і будь-яку іншу з іноземних мов, у Вас навряд чи вийде і краще відразу звертатися до репетиторів або записатися на хороші курси з вивчення французької мови.

Якщо ж Ви відчуваєте в собі сили вивчити французьку мову самостійно, то ось кілька корисних рекомендацій, які Вам можуть знадобитися.

Практичні рекомендації щодо самостійного вивчення французької мови

1) Перед тим, як приступати до самостійного вивчення французької мови, варто поставити собі питання: "Для чого мені потрібно вивчати французьку мову?", тобто для початку Вам потрібно визначитися з метою, заради якої Ви хочете вивчити цю мову. Для чого це потрібно? Від цього буде залежати розмір і склад вашого базового словника, який потрібно буде запам'ятати, обсяг граматичного матеріалу, який потрібно буде використовувати при навчанні, ну і звичайно ж кількість часу, який потрібно витратити на сам процес самостійного вивчення французької мови.

Одна справа, якщо Ви просто допитливий турист, який хоче відправитися в франкомовну країну і відчувати себе більш впевнено, контактуючи з місцевим населенням на їхній рідній мові, і з усім інша справа, якщо ваша мета робота в зарубіжній фірмі.

У першому випадку Вам буде достатньо навчитися будувати прості оповідальні і питальні пропозиції, вживати основні часи дієслів: минуле, сьогодення і майбутнє і вивчити 2-3 тис. найбільш уживаних слів.

У другому випадку Вам буде потрібно вивчити, як мінімум 20 тис. слів, причому більша частина з них повинна бути пов'язана з професією, а програма вивчення граматики повинна охоплювати і складні речення, і складні дієслівні форми.

2)Наступне, що потрібно для самостійного вивчення французької мови - це особистий настрій на перемогу.

Вам треба полюбити цю прекрасну мову, а також полюбити процес її вивчення. Якщо у Вас це вийде - можете вважати, що половину справи Ви вже зробили. Сприймайте вивчення французької мови, як хобі, а самі заняття французькою - як задоволення і тоді Ваше навчання буде проходити набагато ефективніше і легше.

Доведіть самому собі, що вивчення французької мови вам потрібно як необхідний інструмент для поліпшення якості життя.

Проявляйте інтерес до мови. Намагайтеся спочатку зрозуміти логіку освіти слів і речень, а потім вже беріться за зубріння.

3)Придбайте потрібні інструменти, які дозволять Вам вивчити французьку мову самостійно з максимальною ефективністю.

Необхідні інструменти для самостійного вивчення французької мови:

  1. Самий головний інструмент - це підручник! При виборі потрібного підручника читайте анотацію - там повинно бути написано, для кого він призначений. Вам потрібно відібрати підручники, в анотації яких написано "для вивчаючих самостійно". Далі з них потрібно вибрати один єдиний, який підходить Вам найкраще. Щоб зробити правильний вибір проведіть невелике тестування підручників: беріть по черзі підручники і гортаючи їх, пробуйте зрозуміти що в них написано. Той з підручників, у який здався Вам більш зрозумілим і буде вашим вибором. Підключіть до роботи свою інтуїцію і прислухайтеся до неї - це найкращий порадник.
  2. Другий інструмент - це аудіокурс початкового етапу вивчення французької мови. Зараз їх в магазинах, і тим більше в Інтернеті, предостатньо. Обов'язково перегляньте анотацію до курсу, текстовий супровід, оцініть обсяг та зміст тем. Вибирайте ту тематику, що підходять під Вашу мету.
  3. Заведіть зошит-конспект. Це обов'язково, якщо Ви вирішили підійти до справи з усією серйозністю. Робіть нотатки та коментарі до вивченого матеріалу, записуйте граматичні правила.
  4. Обзаведіться словником. При виборі словника керуйтеся тим же принципом, що і при виборі підручника.
  5. Заведіть особистий зошит-словник. Виписуйте в нього всі нові слова і краще це робити з окремих тем.

4) Складіть чіткий графік занять французькою мовою і неухильно дотримувайтесь його. Займатися потрібно щодня не менше ніж 40 хвилин. Оптимальний варіант 1-1,5 години з 5-ти хвилинною перервою.

5) Використовуйте маленькі хитрощі при самостійному вивченні французької мови:

  • Використовуйте "нагадування"! Розклейте картки з французькими словами у всіх куточках квартири, скрізь, де тільки може на них затриматися ваш погляд.
  • Прослуховуйте аудіоматеріали з вивчення французької мови по дорозі на роботу або готуючи сніданок на кухні.
  • Организовуйте собі "дні занурення в мову" - влаштовуйте собі періодично перегляди фільмів французькою мовою.

6) По можливості, заведіть собі друга-француза для листування - це допоможе Вам навчиться швидкому формуванню речень і грамотно писати французькою. Крім того - це буде добре стимулювати ваш процес самостійного вивчення французької мови.

Сподіваюся, наведені вище поради будуть Вам корисні.

Щиро бажаю Вам успішно вивчити французьку мову і досягти поставлених цілей.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика