Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Система освіти у Франції

Освіта у Франції є обов'язковою для дітей віком від 6 до 16 років. У цій країні існують приватні й державні навчальні установи. Кількість приватних закладів становить близько 20% від загальної кількості. Відповідно до французьких законів, держава оплачує роботу викладачів у таких навчальних установах.

Освітня система у Франції складається з таких етапів:

 • дошкільна освіта (з 2 до 6 років);
 • початкова освіта (з 6 до 11 років);
 • середня освіта (з 11 до 18 років);
 • вища освіта.

Дошкільна освіта

Дошкільна освіта у Франції представлена дитячими садками. Вони не є обов'язковим, але, проте, практично всі діти віком від 3 до 6 років відвідують дитячі садки. Дані навчальні установи працюють п'ять днів у тиждень.

Початкова освіта

Це обов'язковий етап освіти у Франції, після якого здаються іспити на сертифікат про закінчення початкової освіти.

Початкова освіта триває 5 років і ділиться на:

 • Підготовчий курс (CP);
 • Початковий курс 1-ого року (CE1);
 • Початковий курс 2-ого року (CE2);
 • Середній курс 1-ого року (CM1);
 • Середній курс 2-ого року (CM2).

Цікавим фактом є заборона домашніх завдань. Всі предмети в початковій школі веде один учитель. Занять проходять у такі дні: понеділок, вівторок, четвер, п'ятниця й половина суботи. Середа й неділя вихідні.

Середня освіта

Середня освіта ділиться на два великі блоки:коледж і ліцей. Тривалість цього етапу становить 7 років. Навчання в коледжі йде протягом 4 років і закінчує обов'язкову освіту у Франції.

Після закінчення занять у коледжі учні можуть вступити у загальний або технологічний ліцей або записатися в професійний ліцей, що підготовлює фахівців певної професії. Після закінчення ліцеїв перших двох типів учні одержують диплом бакалавра й мають можливість подати документи на вступ у вищий навчальний заклад Франції.

Вища освіта

Вища освіта у Франції є доступною тільки при наявності диплома бакалавра. У Франції існують такі типи вищої освіти: короткий й тривалий.  Перший тип надає фахівців промисловості й обслуговування, а за другим типом вчаться в університетах і вищих школах.
Університетська освіта ділиться на три більших цикли:

 • Перший цикл. Навчання триває два роки, і студенти одержують диплом DEUG, який у принципі не грає ніякої істотної ролі при пошуку роботи за спеціальністю;
 • Другий цикл. Заняття тривають 2 роки : перший рік licence і другий – maitrise;
 • Третій цикл. Дозволяє одержати дипломи DESS (диплом вищої спеціалізованої освіти) і DEA (диплом поглибленого вивчання).

Чи є система освіти Франції ефективною?

Самі французи вважають свою систему освіти не занадто розвиненою і з безліччю недоліків: занадто велика кількість учнів у класах, недостача вчителів і викладачів, малоефективні навчальні матеріали.

Величезною проблемою для Франції залишається класова й расова нерівність. Більшість малозабезпечених родин не можуть собі дозволити оплатити навчання для своїх дітей. Уряд робить все можливе, що б розвивати освітню систему: збільшується фінансування навчальних установ, для приватних закладів вводяться пільги. Але, навіть із огляду на всі ці складності, французька система освіти вважається на сьогоднішній день однією з кращих у Європі.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика