Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 

Історія становлення й розвитку французької мови

Початкові етапи розвитку французької мови

Французька мова відноситься до групи романських мов. Взагалі історія французької мови бере початок ще із часів Римської імперії, коли, під час своєї найбільшої могутності, незліченні легіони римської армії завоювали практично всю Європу й у тому числі й Галлію, територію сучасної Франції.

Латинська мова завойовників змішалася із мовою місцевого населення. У фонетиці це виражалося в редукції ненаголошених голосних, деяких змінах голосних під наголосом, падінням інтервокальних і кінцевих приголосних, спрощенням груп приголосних і загальним скороченням довжини слова. Але галло-романський період ознаменувався тільки початком становлення тих особливостей французької мови, які ми можемо побачити на сьогоднішній день.

Йшов час і величезна імперія впала під натиском молодих германських племен франків, вестготів і бургундів. До початку VI століття франки змогли завоювати територію всієї Галлії, а також, вестготів і бургундів й об'єднатися у Франкську держава, що до початку IX століття під час правління Карла Великого перетворилося у величезну імперію.

Германські завойовники умовно поділили ніколи цільне романське мовлення на два діалекти – північно-французький і провансальський. Мова жителів північної частини держави більше підпала під вплив германського говору, а південь все-таки залишився більше романізованим. Оба ці діалекти продовжували розвиватися на базі латинської мови, але мова “варварів”, як тоді називали германські племена, привела до зміни відмінків, зникненню середнього роду й багатьох інших невід'ємних елементів латині.

Утворення єдиної загальної мови у Франції

Процес розшарування мови на діалекти й далі тривав у Середні століття. Ключовим моментом в історії французької мови став 1539 рік, коли наказом Вілле-Коттре діалект жителів Парижа був затверджений як єдина національна мова. Граматика сучасної усної й письмової французької мови практично не змінилася з кінця XVII століття, коли були прийняті реформи з стандартизації граматики. Головною метою цього процесу на той період була політична стандартизація, тобто збільшення впливу судів й ефективності виконання законів, як у самій Франції, так і далеко за її межами, на території колоній.

Сучасна французька мова

Сучасна французька - це мова, що виражає окремими словами не тільки основні думки, але й менш значимі ідеї, часто навіть просто вказівки співвідношень. У будові й розвитку мовлення французи стали “архітекторами” лексичного ладу. Замість скупої й реальної констатації фактів речей навколо них, вони воліють виражати свої емоції гарним і неповторним мовленням. Кожній деталі, кожному слову французьке мовлення намагається привласнити позитивні відтінки.

Якщо розглядати географію французької мови, то за період свого розвитку вона встигла вийти далеко за межі Франції. На сьогоднішній день на цій мові розмовляє понад 200 мільйонів людей з різних куточків земної кулі. Французька є офіційною мовою таких країн як Бельгія, Канада, Швейцарія, герцогства Монако й більше десятка африканських держав.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Вхід/Реєстрація

Підписатися на розсилку
Яндекс.Метрика