Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 9
ХудшийЛучший 

Самостійне вивчення англійської мови.

Самостійне вивчення англійської мови - це досить складний і втомливий процес, який в першу чергу вимагає наявності таких особистісних якостей, як самоорганізація і самодисципліна, так як необхідно самостійно організовувати свої заняття: вибрати найбільш відповідну методику, підібрати необхідні навчальні матеріали, скласти план навчання і неухильно слідувати йому. Далеко не кожному це під силу і, мабуть, тому далеко не кожен за це візьметься, а з тих, хто вирішив вивчити англійську чи іншу іноземну мову самостійно далеко не кожен доводить справу до переможного кінця.

Але з іншого боку, самостійне вивчення англійської мови має і свої переваги:

 • Мінімум фінансових витрат: потрібно платити тільки за навчальні матеріали і то, якщо захотіти - їх можна знайти і безкоштовно, в тому числі і за допомогою даного сайту. Тут Ви зможете знайти необхідні підручники, самоучителі, корисні поради, книги, програми і багато чого іншого, що зможе полегшити і урізноманітнити процес самостійного вивчення англійської мови.
 • Тут всі умови диктуєте ви самі. Ніхто не стоїть у Вас над головою, ніхто не вказує Вам, що і як робити. Ви самі вирішуєте, коли і як будуть відбуватися ваші заняття, Ви самі визначаєте найбільш прийнятний для Вас темп навчання
 • Виробляється звичка займатися регулярно, що дозволить вам з часом підняти рівень знань вище рівня багатьох випускників університетів, які не займаються мовою після закінчення ВУЗу.

Якщо Ви зважилися вивчати англійську мову самостійно, тоді наведені нижче поради можуть Вам знадобиться.

10 рекомендацій щодо створення власної програми самостійного вивчення англійської мови:

 1. Визначте Ваші Цілі. Це потрібно зробити обов'язково. Визначтеся, навіщо вам потрібна англійська мова. Що Ви отримаєте, вивчивши англійську мову? Які переваги перед Вами відкриються після того, як Ви вивчите англійську мову? Як і для чого Ви будете її використовувати. Визначте ваші цілі і направте всі зусилля на їх досягнення!
 2. Оцініть свій рівень. Якщо ви раніше вивчали англійську, то наступне, що вам потрібно зробити - це провести оцінку свого рівня знань англійської мови за допомогою тестів. Це дасть Вам можливість правильно визначити вашу точку відправлення у вашій програмі самостійного вивчення англійської мови. Не завищуйте його - краще спробувати ще раз те, що Ви вже знаєте, ніж зрозуміти потім, що Ви себе переоцінили і повертатися до самого початку.
 3. Виберіть підхід. Визначтеся, який підхід і які методики Ви будете використовувати в процесі самостійного вивчення англійської мови. Які з них, на вашу думку, Вам підійдуть більше? Які з них дозволять Вам вивчити англійську мову більш ефективно? При виборі слід розуміти, що до безсумнівного успіху призведуть лише ті методики вивчення мови, які не будуть сприйматися вами як тягар і необхідність.
 4. Підберіть собі потрібні інструменти. Визначтеся, які матеріали Ви будете використовувати для самостійного вивчення англійської мови, які підручники, самоучителі, словники, програми Вам знадобляться. Пошукайте відгуки про них в Інтернеті. Визначтеся, як Ви будете їх використовувати, і яку роль вони будуть грати у вашій навчальній програмі.
 5. Складіть покроковий план навчання. Що і за чим Ви будете проходити. Які інструменти при цьому будете використовувати. Включіть в план навчання повторення пройденого матеріалу.
 6. Складаємо графік занять. Відводите кожен день певний час на заняття англійською мовою таку кількість часу, який Вам буде не складно виділяти. Оптимальний варіант - 60-90 хвилин в день, з перервою на 5 хвилин. Але якщо це для Вас буде невигідно, то виділяйте стільки, скільки можете собі дозволити. Нехай це буде 20-30 хвилин, але кожен день. Це набагато ефективніше і легше, ніж виділяти один раз в тиждень 3-4 години. Графік обов'язково повісьте на видному місці. Один день в тиждень можна собі дозволити відпочити від занять англійською, але не більше.
 7. Створіть собі комфортні умови для вивчення мови: зручне робоче місце, нормальне освітлення. Це дозволить створити потрібний емоційний настрій.
 8. В ході самостійного вивчення англійської мови, використовуйте всі органи почуттів: повинні бути задіяні і зір, і слух, і органи мови, і навіть руки. Тільки задіявши всі можливі канали входу інформації, можна забезпечити міцне засвоєння матеріалу.
 9. Дійте! Після того, як цілі встановили, рівень знань протестували, вибрали підхід і інструменти, і на кінець-то склали графік, залишається найважливіше - неухильно слідувати системі і не дозволяти ліні вибити Вас з вашого графіка, так як всі Ваші зусилля будуть зведені нанівець.
 10. Постійність. Дотримуйтеся певного, усталеного темпу навчання та вибраних методик (якщо вони, звичайно ж, Вам підійшли).

Додаткові прийоми, які можуть вам значно допомогти в самостійному вивченні англійської мови:

 • Знайдіть і переведіть кілька текстів пісень англійською мовою, які Вам подобаються, навчіться їх, і разом з виконавцем наспівуйте.
 • Проведіть відпустку або канікули в англомовній країні - поєднайте корисне з приємним.
 • Спробуйте думати англійською мовою і коментувати про себе щоденні дії, події.
 • Почніть вивчати англійську культуру: це буде корисно, якщо ви хочете поїхати в країну, де говорять англійською. Дізнайтеся про те, що важливо для людей, з якими ви будете спілкуватися.
Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Яндекс.Метрика