Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Правильне використання ком в англійській мові

Вивчаючи англійську мову в школі, на курсах або ж самостійно учні часто зауважують, що в багатьох курсах навчання, пропонованих популярними серіями підручників, увагу правильній постановці ком у пропозиції особливо не приділяється. Воно і зрозуміло - розмовляти англійською більш-менш пристойно можна і без цих знань. Але для тих, хто все ж таки хоче переконатися, що володіє навичками правильного вживання ком, був підготовлений наступний матеріал.

1) Найочевидніше застосування ком, звичайно ж, асоціюється з перерахуванням чого-небудь в списку подібних. У британському варіанті англійської, на відміну від американського, кома не ставиться перед “and” між останнім і передостаннім елементом перерахування (за винятком випадків, коли вони досить довгі).

Наприклад:

 • At school we usually played football, volleyball and basketball. - У школі ми зазвичай грали футбол, волейбол і баскетбол. (В американському варіанті англійської перед “and basketball” була б кома).
 • We spent our day listening to music, watching an interesting film, and playing water polo in the swimming pool. - Ми провели день слухаючи музику, подивившись цікавий фільм і погравши водне поло у басейні.

Зверніть увагу, що в останньому прикладі кома була використана перед “and”, так як елементи перерахування досить довгі.

2) Коли перераховуються прикметники (або інші частини мови, що якимось чином описують іменники), у разі якщо вони стоять після іменника, який вони описують, між ними обов'язково повинні вживатися коми. Наприклад:

 • The room is large, light and well furnished. - Кімната велика, світла і добре мебльована.

Якщо ж прикметники стоять перед іменником, то коми застосовуються лише тоді, коли вони говорять про схожий рід інформації.

 • This is a not comfortable, too expensive and bad looking suit. - Це не зручний, занадто дорогий і погано дивлячий костюм.

Якщо прикметники досить короткі, то коми можна і опустити.

 • a small(,) cute kitten - миле маленьке кошеня

При цьому якщо прикметники відносяться до окремих частин речі, які вони описують, опускати коми не можна:

 • a white, blue and yellow T-shirt - футболка з білим, синім і жовтим кольорами

Нарешті, коли прикметники дають різного роду опис, коми зазвичай не вживаються.

 • Have you seen that new American blockbuster film? - Ти бачив той новий американський фільм-блокбастр?

Якщо ж вираз не визначає когось або щось, а просто описує, то потрібно буде виділити його комами. Наприклад:

 • Johny, who was sitting at that desk, was new in the class. - Джонні, що сидів за тією партою, був новим в класі.

У цьому випадку, зрозуміло, про кого йде мова (про Джонні), і наступний за ним вираз “не ідентифікує” (визначає) його серед інших хлопчиків. Тому цей вираз заключається в коми.

5) Прості речення у складі складних, що з'єднуються між собою за допомогою “and”, “but” або “or” звичайно розділені комою (виняток можуть становити лише дуже короткі речення).
 • Ted wanted to spend the evening at home, and Vicky wanted to go to the theatre to watch one very famous play. - Тед хотів провести вечір вдома, а Вікі хотіла піти в театр подивитися одну дуже популярну п'єсу.
6) У ситуаціях, коли пряма мова йде після висловлення, що описує хто і що сказав, між ними ставиться кома.
 • Then they said, ‘We would like to make you an offer’. - Потім вони сказали: “Ми хотіли б зробити вам пропозицію”.
7) Коли підрядні речення починають складнопідрядне речення, то вони найчастіше виділяються комою. Порівняйте два наступні варіанти:
 • If he comes earlier, please let me know.
 • Please let me know if he comes earlier. - Будь ласка, дайте мені знати, якщо він прийде раніше.
Варто також пам'ятати, що коми не використовуються перед додатковими пропозиціями, що починаються на “that”.
 • It is good that you decided to change your job. - Це добре, що ти вирішив змінити свою роботу.
8) Також не потрібно ставити коми перед “that”, “what”, “when” і т.д. в непрямий (непрямої) мови:
 • She explained what we need to do. - Вона пояснила, що нам потрібно робити.
9) Нарешті, коми нерідко застосовуються для того, щоб візуально розділити великі числа (19,526 або б8,54б,169 і т.д.). Замість коми в даному випадку можуть також застосовуватися пробіли (42 000). Зазвичай в чотиризначних цифрах (і числах менше них) коми не вживаються (хоча це і не забороняється). У позначенні ж року кома не вживається ніколи (2012). На відміну від того, як нас вчили в школі на математиці, в англійській мові десяткових дробах використовуються не коми, а крапки (напр. 4.8 - “four point eight”).

 

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Яндекс.Метрика