Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Як рахували в печері: one, two, three

У ХVII ст. англійський парламент ухвалив, що "Бог говорить англійською". Вчені з Університету Редінга на Бога не роблять замах, але наполягають: найстарішим англійським словам вже 10 тисяч років. Принаймні, таким, як "who", "we","three" і "two".

Комплексна оцінка історичної еволюції англійської лексики була проведена філологами і біологами за допомогою нового IBM-тура суворовського комп'ютера ThamesBlue. Серед іншого, результати дослідження показали різну швидкість змін різних граматичних категорій Англії.

Швидше за все, в історії мови змінювали свою форму прийменники і сполучники, як приклад "and" або "over", трохи повільніше - прикметники та дієслова. Ще повільніше піддавалися змінам іменники, а найбільший консерватизм в еволюції граматики продемонстрували числівники. Власне, найстаріший пласт лексики англійської мови (ймовірно - і будь-якого іншого індоєвропейського) - це як раз номери, як то "one", "two", "three".

При аналізі швидкості еволюції форми слів вчені звертали увагу на ступінь фонетичних розбіжностей у варіантах стародавнього лексичного кореня, що використовується в різних сучасних мовах. Так, англійське "throw" (кидок) має цілих 42 звуко-несхожих "родичів"; в різних мовах. Висновок: "throw" - швидкозмінне слово, з періодом "напіврозпаду" в 900 років.

Один з команди дослідників, професор біології Марк Пейжел, стверджує: "Половина виразів, використовуваних нами в сьогоденні, була б незрозуміла нашим предкам, які жили раніше нас на 2,5 тис років".

 

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Яндекс.Метрика