Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Англійський Парламент

Структура Парламенту Великобританії

Парламент Об'єднаного Королівства Великобританії й Північної Ірландії являє собою вищий законодавчий орган Великобританії. Очолює його Британський монарх. Структура Парламенту двопалатна: верхня палата - Палата лордів і нижня - Палата громад. Верхня палата не обирається й складається з духівництва, світських й апеляційних лордів. Нижня палата навпаки обирається  демократично. Місцем засідань обох палат Англійського Парламенту служить Вестмінстерський палац, який знаходиться в Лондоні. Засідання проходять у різних приміщеннях.

Історія Англійського Парламенту

Прообразом існуючого Англійського Парламенту була королівська рада. Протягом всієї англійської історії на території сучасної Великобританії існував орган влади, що являв собою раду представників церкви й аристократії. Всі британські монархи, починаючи від Вільгельма Нормандського й закінчуючи нинішньою королевою Єлизаветою, керували державою, опираючись на рішення таких рад. В 1265 році вперше був створений виборний Парламент, а в 1295 Англійський Парламент був розділений на дві частини. Тому можна сміло затверджувати, що Парламент Великобританії – найбільш древній законодавчий орган такого типу, за образом якого створені подібні органи багатьох країн світу.

Повноваження Англійського Парламенту

Як уже писалося вище, Англійський Парламент - це законодавчий орган, тому він своїми актами може встановлювати закони, які діють на всій території королівства. Новий варіант закону називається білль і може бути висунутий на затвердження будь-яким членом обох палат парламенту. Хоча за звичай біллі висуваються міністрами й називаються “Урядовими біллями”. Також існує розподіл біллів на суспільні, приватного й гібридні, залежно від того шару суспільства, які вони зачіпають.

Крім законодавчих функцій Англійський Парламент виконує й ряд судових. Такі повноваження існують завдяки древній традиції подавати прохання в Парламент у зв'язку з несправедливістю правосуддя. У Палату лордів входять певна кількість суддів, які, по суті, є вищим судовим органом країни.

Вплив Англійського Парламенту на уряд

Фактично уряд Великобританії підзвітний Парламенту, але на практиці він не обирається ім. За традицією Прем'єр-міністр і більшість членів міністерств обираються із представників Палати громад. Англійський Парламент контролює виконавчу владу й приймає або відхиляє її законопроекти, хоча на практиці цей контроль дуже слабкий через мажоритарну систему виборів. Правляча партія звичайно володіє більшістю в Палаті громад.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Яндекс.Метрика