Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як поліпшити сприйняття англійської мови на слух?

Багато хто з Вас, напевно, зіштовхувалися із проблемою сприйняття англійської мови. Для деяких учнів це доставляє великі проблеми. У цій статті ми обговоримо, які існують ефективні способи поліпшення сприйняття англійської мови на слух. Використовуючи наведені нижче методи прослуховування англійської мови, Ви не тільки навчитеся розрізняти окремі англійські слова й фрази, але й значно збільшите Ваш словниковий запас.

Прослуховування радіопередач

Думаю, більшість користувачів уже не сприймають серйозно радіопередачі, як спосіб вивчення англійської мови. Але, проте, це відмінний спосіб навчиться добре сприймати англійську мову. Навчальні радіопередачі мають ряд відмінностей перед звичайними: використовується обмежена кількість найуживаніших слів, текст в ефірі читається повільніше й чіткіше, переважно використовуються прості речення.

Найбільш яскравим прикладом тут може бути всесвітньо відома радіопередача Special English. Вона виходить в ефір ще з 1956 року. Special English була створена спеціально для слухачів, які вивчають англійську мову й для яких вона не є рідною. Весь матеріал даної радіопередачі складається із простих і нескладних речень і фраз. Дуже великою популярністю Special English користується в емігрантів, оскільки вона допомагає не тільки вивчити англійську мову, але й адаптуватися в незвичному середовищі.

Пісні, як спосіб поліпшення сприйняття англійської мови

Прослуховування пісень, напевно, найбільш популярний спосіб поліпшення сприйняття англійської мови. Але хотілося б відзначити ряд моментів, які сприяють збільшенню ефективності цього методу.

Перший час бажано підбирати повільні сольні композиції, що б музика не перебивала слова й не відволікала Вас. Бажано перед прослуховуванням ознайомиться з текстом пісні, якщо потрібно навіть вивчити його напам'ять.

Перегляд фільмів

Використання фільмів англійською мовою в навчальному процесі дуже позитивно впливає на Ваш рівень знання цієї мови. Ну а якщо до фільмів на англійській є ще й субтитри, то поліпшити Ваше сприйняття англійської мови можна набагато ефективніше й швидше. Зупиняйте перегляд, коли з'являються субтитри, прочитайте їх кілька разів, а потім знову запускайте фільм і постарайтеся розрізнити окремо взяті слова. Повторюйте вголос репліки героїв, і Ви не тільки поліпшите Ваше сприйняття англійської мови на слух, а ще й придбаєте правильну вимову.

Бажано цей навчальний процес почати з такого фільму, який Ви із задоволенням переглянете кілька разів підряд. Не намагайтеся відразу повністю розібрати всі фрази з фільму, адже це сильно втомлює й робить перегляд нудним. Вибирайте ті з них, які Вам сподобалися найбільше.

По можливості слухайте аудіокниги

Використання аудіокниг одночасно збільшує Ваш лексичний запас і підвищує Вашу здатність розпізнавати англійську мови на слух. Безсумнівною перевагою такого способу є те, що слухати аудіокниги можна під час поїздок на роботу або у відрядження, на пробіжці, за кермом автомобіля.

Ми впевнені, що всі ці способи поліпшення сприйняття англійської мови на слух дійсно ефективні, а от який зі способів найкраще підійде під Ваші здатності й можливості – це вже вирішувати Вам самим.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Яндекс.Метрика