Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Американський варіант англійської мови

Історія американської англійської

В XVII -XVIII сторіччя хвиля англомовних колонізаторів ринула в Північну Америку. Але не одні англійці відправилися скоряти дикі землі. У той час на території Америки зібралося ціле суцвіття різних мов і культур: іспанці, німці, голландці, французи, шведи.  Всім цим людям потрібно було жити, працювати, проводити час разом. Для нормального спілкування просто необхідним була загальна мова. В зв'язку з найбільшою популярністю такою стала англійська мова. Але через те, що переселялися здебільшого селяни й дрібні буржуа, то в Америку переїхав не аристократичний діалект англійської, а мова простого народу.

Відмінності між американською і британською англійською

Для нормального спілкування на зорі зародження від американської англійської була потрібна простота. Це і є головна відмінність американського варіанта англійської від британського.

У лексиці відмінності виникли у зв'язку із впливом на американську англійську інших мов переселенців з Європи. Також одним з факторів вважаються різні умови життя й побуту.

От основні граматичні відмінності:

  • в американському варіанті частіше утворяться віддієслівні іменники;
  • в американській англійській ніколи не використовується форма shall. Вона замінена формами will або gonna (скор. від going to);
  • слова slowly й really замінені на slow й real;
  • в американській англійській більшість неправильних дієслів змінені на правильні.

Фонетичні відмінності виражаються в різній вимові, як окремих слів, так і цілих речень.

Вплив американської англійської на міжнародній арені

В ХХ столітті у зв'язку зі збільшенням впливу США на земній кулі, американська англійська стала впливати практично на всі мови світу. Найбільше вплинув американський варіант англійської мови на такі мови як: британська англійська, канадська, австралійська, ірландська, тобто на інші діалекти англійської мови. Також відчутний слід від слів американського походження залишився в мовах, де використовується латинський алфавіт: французькій, італійській, польській, а серед нелатинських мов можна виділити німецьку, російську, китайську.

Вплив американської англійської мови досяг такої межі, що в деяких країнах всерйоз стурбовані напливом американізмів. У таких країнах робляться спроби замінити американські слова еквівалентними словами рідних мов.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Яндекс.Метрика