Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Діалектизм в англійській мові

Основні поняття про англійський діалект

Діалект - це місцевий варіант мови, зі змінами в граматиці, лексиці, а особливо у фонетиці. Англійська мова найпоширеніша мова у світі. ЇЇ географічне поширення настільки велике, що жителі, які розмовляють на різних її діалектах, просто можуть не розуміти один одного.

На розвиток діалектів англійської мови вплинули два найбільш важливі фактори: спочатку розширення границь Британської імперії в XVII столітті, а потім величезний світовий вплив Сполучених Штатів Америки.

І зараз у світі виділяють два основних діалекти англійської мови: британська англійська й американська англійська. Звичайно, крім них існує ще величезна кількість різноманітних діалектів, такі як: канадський, австралоазіатський, креольський і багато інших.

Американський варіант англійської мови

Уже з назви можна визначити, що ареалом даного діалекту є Америка, а точніше США й частково Канада.  На розвиток цього діалекту істотний вплив зробили умови життя колоністів, які прибутку з Великобританії в Північну Америку в пошуках кращого життя.

Всередині американської англійської мови не існує сильного дроблення на діалекти. Це пов'язане з високою мобільністю населення США. Але все-таки розрізняють такі варіанти американської англійської: південна американська, афроамериканська і креольська або гулу.

З перетворенням США в наддержаву, слова американської англійської мови поширилися на території всього світу, залишаючи свої сліди практично у всіх мовах земної кулі.

Британський варіант англійської мови

Британський варіант англійської мови або, як його ще називають, англійська Бі-Бі-Сі розповсюджений на території Великобританії.  У свою чергу через те, що на островах проживають кілька націй зі своїми історіями й культурами, британський варіант англійської мови має набагато більше діалектів, ніж американський.

Найбільшою популярністю тут користуються: англійські варіанти діалектів (всередині групи йде розподіл на центральні, південні й північні діалекти), уельські варіанти мови, шотландські діалекти й ірландські діалекти.

Як це не дивно, але ірландська англійська має найменше відмінностей від літературної англійської мови. Це одна із причин, по якій в Ірландію приїжджають люди із усього світу для того, що б вчити англійську мову.

Англійська мова у світових організаціях

Британський варіант англійської мови використовується як офіційний у більшості світових організацій, таких як ООН, НАТО, ЮНЕСКО, ЄС і багатьох інших.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Яндекс.Метрика