Мови -> -> ...

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Сучасні методики вивчення англійської мови дорослими

Суть й аспекти проблеми вивчення дорослими англійської мови

Навчання англійській мові для дорослих і дітей кардинально відрізняється. Так у чому ж різниця? Давайте розглянемо фізіологічні й психологічні сторони даного питання.

Протягом багатьох років учені досліджували людський мозок і його можливості й зробили величезну роботу з аналітики оброблених даних. Фізіологічна особливість людини полягає в тому, що десь до 25 років вона накопичує інформацію, знання й навички в більш активному режимі, а вже після йде фаза передачі накопиченого досвіду. Це біологічно природний процес і тому дорослі учні повинні розуміти, які методи навчання англійській мові будуть для них ефективні, а які ні.

Як це не сумно, але якщо подивитися статистику, то в дорослих людей, які намагалися вивчити англійську мову в школі, ВУЗі або самостійно, як правило, розвивається комплекс неповноцінності, відсутності віри у свої можливості знання цієї мови.

Ми сподіваємося, що, прочитавши дану статтю й ознайомившись із сучасними методиками вивчення англійської мови дорослими, Ви зміните свою думку й зможете перебороти, так званий, бар'єр іноземної мови.

Області знань і навичок англійської мови

Всі мовні навички англійської мови можна поділити на три частини: граматика,  лексика й фонологія. На перших двох частинах ми не будемо детально зупинятися, тому що існує величезна кількість дуже якісно написаних навчальних посібників і чудових мультимедійних додатків, які допоможуть Вам розібратися в граматичних і лексичних аспектах англійської мови. До речі, на нашому сайті Movi.com.ua, Ви зможете без найменших проблем і зовсім безкоштовно скачати будь-яку літературу, що цікавить Вас, на ці теми. А от на фонології англійської мови хотілося б загострити Вашу увагу, тому що цій складовій мови під час навчання в школах й інститутах практично не приділялася належна кількість уваги.

Фонологія англійської мови: що це й з “чим її їдять”

Знання фонології англійської мови визначає можливість людини розуміти англійську мову в її природному середовищі. Тобто, якщо говорити по простому, це наскільки Ви зрозумієте все, що Вам скаже англомовний співрозмовник, і те, що він зрозуміє з Вашої мови.

Люди з незнанням фонології англійської мови, потрапляючи в незнайоме середовище англійської навколо них, губляться й не можуть зосередитися, тому що розбіжність між їхнім сприйняттям англійської мови й  дійсністю існує досить велика. У розглянутих нижче сучасних методиках викладання англійської мови дорослим, ми постараємося надати Вам можливі рішення цієї проблеми й сподіваємося, що, ознайомившись із ними, Ви виберете для себе максимально ефективний і зручний метод вивчення англійської мови.

Методики викладання англійської мови дорослим

Ми пропонуємо Вашій увазі найбільш популярні й ефективні методики навчання англійській мові  для дорослих. У кожній з них є свої недоліки й свої переваги, хоча цілком реально сполучати деякі з особливостей різних методів для одержання кінцевого позитивного результату.

На сьогоднішній день найбільшого поширення одержали такі методи як: аудіолінгвальний, системний і комунікативний. Так давайте розглянемо кожний із цих методів більш детально.

Аудіолінгвальний метод як спосіб рішення фонологічної проблеми

Ми вже згадували про необхідність вивчення й розвитку навичок фонології.

Цей метод ґрунтується на прослуховуванні аудіозаписів і відтворенні власної англійської мови та призначений для розвитку таких навичок:

  1. Розуміння принципів роботи слухового й мовного апарату;
  2. Придбання можливості аналізу вимови, як носіїв мови, так і свої власної, а також розходжень між ними;
  3. Можливість нормального й у повному обсязі сприйняття англійської мови;
  4. Поліпшення акценту.

Але, на жаль, цей метод не дозволить Вам правильно виражати свої думки на сучасній англійській мові без виникнення труднощів психологічного характеру.

Сучасний комунікативний метод

На сьогоднішній день на більшості курсів з вивчення англійської мови використовують комунікативний метод. Цей спосіб придбання мовних навичок базується на заняттях з іграми, мультимедійними додатками, відеокурсами, дебатами на теми, що викликають найбільші труднощі, ознайомленнях з культурою, традиціями й побутом англомовних країн. Головне гасло цієї методики - “Ми не вчимо англійській мові, ми вчимо нею користуватися!”.

Серед основних позитивних особливостей комунікативного методу можна виділити такі:

  1. Інтерес дорослих учнів, тому що заняття проходить у цікавій і легкій для сприйняття формі;
  2. Залучення всіх можливостей організму: слуху, зору, мовного апарату;
  3. Підвищення інформативності учнів, тому що при такому підході дається дуже багато пізнавальної країнознавчої інформації;
  4. Розвиток ситуативного спілкування, що дуже позитивно позначається на поліпшенні можливості мислити англійською мовою.

Системний метод навчання англійській мові дорослих людей

Відповідно до такої методики вивчення англійської, потрібно давати мову за мінімально короткі строки цілком і відразу, щоб у дорослого учня з'явилася загальна цілісна система англійської мови. При такому підході не виникне страху відсутності своїх можливостей. А вже після цього можна детально розглядати й поліпшувати окремо взяті навички.

Що ж таке - піднести всю мову і відразу за короткий термін? Під цим мається на увазі заняття з неадаптованим навчальним матеріалом, тобто вивчення на ньому лексичних, граматичних і фонетичних областей англійської мови. Головне в цьому методі - набрати, так звану, “критичну масу” необхідної інформації. А вже після її придбання можна давати основні граматичні конструкції й правила, проводити уроки з фонетики мови, поліпшити й збільшити лексичний запас.

Але головною вимогою в цьому методі є заняття в групах з викладачем або з репетитором. Самостійну роботу можна починати тільки після встановлення правильної вимови й вивчення граматичного ладу англійської мови.

Заключне резюме

Підводячи підсумки, можна сміливо стверджувати, що будь-яка доросла людина в стані вивчити англійську мову в необхідному їй обсязі. Для цього всього лише потрібно розуміння особливостей свого організму й правильний вибір способів вивчення й закріплення навчального матеріалу. Ви самі повинні вибрати найбільш підходящу для Вас методику, що принесе позитивний ефект і не викличе у Вас незручностей.

Пошук по сайту
загрузка...
загрузка...
Яндекс.Метрика